C hepatīts pārņem valsti; šogad konstatēti par 82 saslimšanas gadījumiem vairāk nekā pērn

0 komentāri

Šodien tiek atzīmēta Pasaules hepatīta diena, aktualizējot šo infekcijas slimību nopietnību un nepieciešamību pēc atbilstošas ārstēšanas, lai hepatīts nepārvērstos par epidēmiju. Diemžēl Latvijā hepatīta ārstēšanā nekas nav mainījies kopš 1998. gada, ziņo Hepatīta biedrība.

Joprojām medikamentu efektivitāte ir tikai 50%, un valsts finansē tikai 75% no ārstēšanas izmaksām, kamēr citur Eiropā ārstēšanās ir bez maksas, turklāt Latvijā saslimstība ar hronisku C hepatītu pieaug, un šogad to jau ir par 82 gadījumiem vairāk nekā pērn.

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem hronisko C hepatīta gadījumu skaits palielinās – pērn reģistrēti 1706 hroniska C hepatīta gadījumi, bet 2013. gadā – 1221. Šogad pirmajos sešos mēnešos reģistrēti 936 hroniska C hepatīta gadījumi, kas ir par 82 gadījumiem vairāk nekā 2014. gada pirmajos sešos mēnešos.

Veselības ministrija hepatīta C ārstēšanai ik gadu izlieto aptuveni 3,2 miljonus eiro. Hepatīta biedrība uzskata, ka valsts kompensētā terapija palīdz vien pusei pacientu. Tas nozīmē, ka 1,6 miljoni eiro jau tūdaļ varētu tikt tērēti lietderīgāk, ja sistēmā iekļautu arī mūsdienīgus un daudz efektīvākus medikamentus.

Pašlaik C hepatīta pacientiem valsts kompensē ārstēšanos 75% apmērā, taču, lai to sāktu, pacientam pašam ik mēnesi nepieciešams veikt līdzmaksājumu 25% jeb 200-300 eiro apmērā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas