Būvvalde: Kritiskā stāvoklī esošo māju īpašnieki spēlējas ar uguni

0 komentāri

Rīgas būvvaldes redzeslokā nonākušas 36 mājas, kuras ir ļoti kritiskā stāvoklī, taču vairumā šādu gadījumu māju īpašnieki nevēlas paši neko darīt. Tā ir spēlēšanās ar uguni, tā trešdien intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norādīja Rīgas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

”Šo ēku īpašnieki nesteidzas kaut ko darīt. Viņi gaida kādu mesiju no malas, no augšas, kas māju saremontēs,” norādīja Vircavs. Pēc viņa vērtējuma, cilvēki dzīvojot sociālisma kategorijās un uzskatot, ka valstij vai pašvaldībai ir jāuztur viņu mājas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vircavs stāstīja, ka Rīgā ir aptuveni 10 000 māju, no kurām liela daļa ir būvēta krietni pasen. Pat ar neapbruņotu aci redzams, ka daļa ēku ir visai bēdīgā stāvoklī.

Būvvaldes redzeslokā kopumā ir 36 ēkas, un 22 gadījumos ir arī atzinums, ka mājas vai daļa mājas ir avārijas stāvoklī un ir lēmums no būvvaldes par šo māju slēgšanu. Attiecīgi ir informēti arī māju īpašnieki, taču vairumā gadījumu viņi nolēmuši neko nedarīt.

Par pārējām ēkām vēl tiek gaidīts sertificēta būvinženiera atzinums.

Vircavs pieļāva, ka tā ir tikai aisberga redzamā daļa un pēc nedēļas vai mēneša varēs runāt par vēl vairāk mājām.

Būvvaldes vadītājs pauda sašutumu par ēku īpašnieku attieksmi, nevēloties pašiem remontēt ēkas, bet gaidot, kad mājā nevarēs iet iekšā un viņiem piešķirs dzīvokli.

Viņš akcentēja, ka ēku īpašnieki ir pieauguši cilvēki, un nevar būt tā, ka viņi dzīvo kā bērnudārzā, bet valsts un pašvaldības iestādes ”spēlē ”Kas dārzā?””.

Vircavs neizslēdza iespēju, ka kādā brīdī ”nāksies izdzīt” cilvēkus no šīm mājām.

Video: kā Rīgas būvvalde gatava rīkoties ar bīstamajām ēkām?

 

Savukārt premjers Māris Kučinskis (ZZS) raidījumam pauda viedokli, ka ir pēdējais laiks veikt izmaiņas likumā, lai būtu tiesības atsavināt mājas, kas apdraud iedzīvotājus vai ir pamestas. Viņaprāt, tas ir jādara, un viņš ir gatavs rosināt par to diskusiju.

Viņš arī uzskata – ja nelaime ir ļoti tuvu, ir jārīkojas, jo cilvēku dzīvības un veselība ir daudz augstākā līmenī nekā viens punktiņš Rīgas domes nolikumā.

Video: Kādu risinājumu sola premjers Māris Kučinskis?

 

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas