Bundestāga prezidents: Varbūt Berlīnes mūris nebūtu kritis, ja nebūtu Baltijas ceļa

0 komentāri

Vācija svētdien svinēs 25 gadus, kopš kritis Berlīnes mūris. Bundestāga prezidents Norberts Lamerts paziņojis, ka varbūt Berlīnes mūris netiktu sagrauts, ja pirms tam nebūtu bijis Baltijas ceļa, tā sacīja Valsts prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

Valsts prezidents Andris Bērziņš kopā ar Lietuvas un Igaunijas prezidentiem viesojušies Vācijā, kur viņiem tika pasniegta Vācijas preses izdevumu piešķirtā balva Baltijas valstīm – Zelta Viktorija gada eiropiešiem. Tāpat notika Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar Vācijas prezidentu Joakimu Gauku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Emocionālā runā Vācijas Bundestāga prezidents N. Lamerts akcentēja, ka 1939. gadā parakstītais Molotova-Ribentropa pakts nebija kopīgs Nacistiskās Vācijas un Padomju Savienības neuzbrukšanas, bet gan kopīgas uzbrukšanas pakts. Savukārt līdz ar paplašināšanos Eiropas Savienība kļuvusi nevis austrumnieciskāka, bet gan rietumnieciskāka, turklāt tagad Baltijas valstis rāda piemēru citām Eiropas valstīm.

Vācijas un Baltijas valstu prezidentu tikšanās laikā sarunu akcents tika likts uz drošības jautājumiem. Vācijas prezidents sacīja, ka viņš kā cilvēks, kas nāk no Austrumvācijas, ļoti labi saprot baltiešu bažas par to, kas notiek pie Baltijas valstu robežām.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas