Budžeta papildināšanai rosina ieviest “čipsu nodokli” un nodokli lauksaimnieku ķimikālijām

1 komentārs

Lai valsts budžetā pietiktu naudas visām Veselības ministrijas (VM) iniciatīvām, tā piedāvās ieviest “čipsu nodokli”, kā arī aplikt ar akcīzes nodokli lauksaimnieku izmantotās ķimikālijas, svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņu TOP 10.

VM ir iesniegusi vislielāko vēlmju sarakstu attiecībā uz nākamā gada budžetu, un ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) negrib atkāpties ne par santīmu no prasītajiem 160 miljoniem eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vienlaikus viņam ir arī vairāki ierosinājumi, kur iegūt papildu līdzekļus. Lai dabūtu aptuveni 9,5 miljonus eiro ik gadu, VM piedāvā ieviest akcīzes nodokli veselībai kaitējošām lietām. “Mēs rosinām ieviest to nodokli, ko Ungārijā veiksmīgi izmanto veselības budžeta papildināšanai un ko Ungārijā tauta dēvē par “čipsu nodokli”, tātad kaitīgas piedevas industriālai pārtikai,” skaidroja Belēvičs.

Ja šādu nodokli ieviestu, dārgāka kļūtu neveselīga pārtika, kas satur sāli, transtaukus, kofeīnu, cukuru, ko pievieno enerģijas dzērieniem.

Ministrija arī rosina aplikt ar akcīzes nodokli lauksaimnieku izmantotās ķimikālijas. “Tas būs informatīvi sabiedrībai, ka arī maize var apdraudēt veselību, ja satur indes. Mūsu zemnieki samācījušies no dāņu zemniekiem ļoti sliktus ieradumus, jo šī raundapa kaisīšana uz laiku īsi pirms graudu kulšanas nolūkā ieekonomēt 30 eiro uz tonnu, aiztaupīt uz kaltes izdevumiem, rezultējas tautas veselībā,” skaidroja Belēvičs.

Kopumā ministriju iesniegtais vēlmju saraksts nākamajam gadam izstiepies līdz 550 miljoniem. 70 miljoni eiro aizsardzībai jau akceptēti, un valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V) apgalvo, ka nauda būs arī iekšlietām, veselībai un izglītībai. Tās kopumā pieprasījušas 333 miljonus.

1 komentārs

TOP komentāri

  • bu-bu
    +1

    bu-bu

    Varbūt labāk ieviest neprofesionalitātes nodokli ministriem???

    09.06.2015 21:09

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas