Budžeta papildināšanai rosina ieviest “čipsu nodokli” un nodokli lauksaimnieku ķimikālijām

1 komentārs
Budžeta papildināšanai rosina ieviest “čipsu nodokli” un nodokli lauksaimnieku ķimikālijām
FOTO: LETA

Tev noteikti jāizlasa

Lai valsts budžetā pietiktu naudas visām Veselības ministrijas (VM) iniciatīvām, tā piedāvās ieviest “čipsu nodokli”, kā arī aplikt ar akcīzes nodokli lauksaimnieku izmantotās ķimikālijas, svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņu TOP 10.

VM ir iesniegusi vislielāko vēlmju sarakstu attiecībā uz nākamā gada budžetu, un ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) negrib atkāpties ne par santīmu no prasītajiem 160 miljoniem eiro.

Vienlaikus viņam ir arī vairāki ierosinājumi, kur iegūt papildu līdzekļus. Lai dabūtu aptuveni 9,5 miljonus eiro ik gadu, VM piedāvā ieviest akcīzes nodokli veselībai kaitējošām lietām. “Mēs rosinām ieviest to nodokli, ko Ungārijā veiksmīgi izmanto veselības budžeta papildināšanai un ko Ungārijā tauta dēvē par “čipsu nodokli”, tātad kaitīgas piedevas industriālai pārtikai,” skaidroja Belēvičs.

Ja šādu nodokli ieviestu, dārgāka kļūtu neveselīga pārtika, kas satur sāli, transtaukus, kofeīnu, cukuru, ko pievieno enerģijas dzērieniem.

Ministrija arī rosina aplikt ar akcīzes nodokli lauksaimnieku izmantotās ķimikālijas. “Tas būs informatīvi sabiedrībai, ka arī maize var apdraudēt veselību, ja satur indes. Mūsu zemnieki samācījušies no dāņu zemniekiem ļoti sliktus ieradumus, jo šī raundapa kaisīšana uz laiku īsi pirms graudu kulšanas nolūkā ieekonomēt 30 eiro uz tonnu, aiztaupīt uz kaltes izdevumiem, rezultējas tautas veselībā,” skaidroja Belēvičs.

Kopumā ministriju iesniegtais vēlmju saraksts nākamajam gadam izstiepies līdz 550 miljoniem. 70 miljoni eiro aizsardzībai jau akceptēti, un valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V) apgalvo, ka nauda būs arī iekšlietām, veselībai un izglītībai. Tās kopumā pieprasījušas 333 miljonus.

1 komentārs

TOP komentāri

  • bu-bu
    +1

    bu-bu

    Varbūt labāk ieviest neprofesionalitātes nodokli ministriem???

    09.06.2015 21:09

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas