Britu bankas HSBC skandālā ierauta arī Latvija

0 komentāri

Starptautisks finanšu skandāls skar Latviju. Finanšu policija sākusi interesēties par ar Latviju saistītām personām, kuras izmantojušas rritu banku HSBC Šveicē, lai izvairītos no nodokļu nomaksas. 

Februāra sākumā plašu rezonansi ieguva atklātībā nonākušie un Starptautiskā pētnieciskās žurnālistikas konsorcija izpētītie astoņus gadus seni dokumenti, kas apliecina, ka britu bankas HSBC Šveices struktūrvienības darbinieki gadiem ilgi palīdzējuši simtiem turīgu klientu no daudzām pasaules valstīm izvairīties no miljoniem eiro nodokļu maksāšanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Starp tiem 49 ar Latviju saistīti klienti. Par tiem sākusi interesēties Latvijas finanšu policija.

”Finanšu policijas starptautiskās sadarbības daļa pēdējo nedēļu laikā ir tiešām uzsākusi aktīvu saziņu ar mūsu kolēģiem un radniecīgiem dienestiem gan Šveicē, gan Francijā, lai mēs vispār iegūtu kādu informāciju, kādas izmeklēšanas tiek veiktas, kādi ir šie sensitīvie dati un kādā veidā mēs šos datus vispār varētu tiesiskā ceļā iegūt. Protams, ka mūs interesē šīs te personas, kas tās ir par personām, vai tie ir Latvijas rezidenti vai nerezidenti,” norādīja VID Finanšu policijas pārvaldes priekšnieks Kaspars Podiņš.

No HSBC bankas kontiem, kas atvērti līdz 2006. gadam, lielākā daļa bija kodēti, pārējie uz ārzonu firmu vai cilvēku vārda. Kontos glabājās miljoni, lielākā summa kādam klientam bija 94 miljoni ASV dolāru. Finanšu policija sola darīt visu iespējamo, lai iegūtu informāciju, tomēr līdzšinējā pieredze ar Šveici nav bijusi spīdoša.

Anonīmie konti jau kādu laiku netiekot izmantoti, un tradīcijām bagātais Šveices banku noslēpums ir mainījies, tomēr klientu informācija joprojām tiek rūpīgi sargāta.

Tomēr, salīdzinot ar iespēju piekļūt informācijai par konta stāvokli Latvijā, Šveicē tas ir sarežģīti.

Atšķirībā no daudzu Latvijas banku pieejas, Šveicē nekad nebūs iespējams, ieejot Turīgu klientu apkalpojošas bankas nodaļā, sastapties ar vēl kādu klientu. Eksperts min, ka šo un vēl citu aspektu dēļ daudzus bagātus cilvēkus Šveices bankas joprojām pievilina.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas