Briseles ierēdņi rītu EP ēkā sāk ar latviešu tradicionālo danci Spriguleits

0 komentāri

Eiropas Savienības Padomes ēkā Briselē turpmāk varēs ne tikai ieiet, bet arī iedejot latviešu tradicionālās dejas Spriguļeits soļos. Šodien Eiropai tika prezentēti Latvijas dizaina elementi. Šādu tradīciju ievēro katra prezidējošā valsts.

Briseles ierēdņi rītu Eiropadomes ēkā sāk ar latviešu tradicionālo danci Spriguleits. Prezidentūrām ir dažādas pieejas. Kāds izveido statisku izstādi, cits lepojas ar izcilām dizaina ikonām, bet Latvija izveidojusi deju ceļu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dejas ceļš aizved Eiropadomes ēkas apmeklētājus uz mūsdienu Latvijas dizaina elementiem – Alda Circeņa taburetēm Bloom, Mint mēbelēm un Mammaslampas gaismas ķermeņiem. Galvenais mērķis – likt lietot mūsu dizainu, saka ekspozīcijas veidotāja.

”Mūsu mērķis ir, lai Briseles ierēdņi vai ēkas apmeklētāji arī uz darbu ierodas ideālā variantā izdejojot senu latviešu tautas deju vai otrā gadījumā uzdodot jautājumu – kas tas ir,” stāsta dizaina biroja H2E dizainere Ingūna Elere.

Paralēli Briselei arī Rīgā Gaismas pils viesi varēs vienkopus aplūkot Latvijas dizaina sasniegumus. Kopumā kultūras pasākumu pusgada laikā būšot simtiem.

Prezidentūras kultūras programmu būs iespējams baudīt arī interaktīvi. Spriguleiti no šodienas var izdejot arī īpaši radītā aplikācijā.

Sprigulis kopā ar dzirnakmeni ir Latvijas prezidentūras simboli. Ar spriguli un dzirnakmeni var radīt maizi. Tāda esot arī Latvijas prezidentūras būtība – gādāt par Eiropas Savienības labklājību.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas