Brīdina par ļoti augstu ugunsbīstamību mežos

0 komentāri

Neskatoties uz īslaicīgu lietu, kas gaidāmi tuvākajās dienās, mežos strauji paaugstinās ugunsbīstamība. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka šodien un rīt, 15.jūnijā, atsevišķos valsts rajonos gaidāma ļoti augsta ugunsbīstamība.

Latgalē, īpaši Daugavpils, Rēzeknes un Madonas rajonos ir ļoti augsti degamības indeksi, kas pārsniedz 4500 atzīmi. Ļoti augsti indeksa rādītāji ir arī atsevišķos Kurzemes rajonos – Saldū un Stendē.

Trešās klases degamības indekss ir fiksēts citviet valsts teritorijā.

Ja nokrišņu daudzums nepalielināsies, degamības indekss pieaugs arvien vairāk, radot vēl lielāku ugunsbīstamību. Lieli nokrišņi nākamajā nedēļā netiek prognozēti.

Kā ziņots, sestdien Latvijā likvidēti četri meža ugunsgrēki, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienestā (VMD). Šo ugunsgrēku kopējā platība bijusi 0,55 hektāri.

Kopš 25.aprīļa Latvijas mežos ir noteikts ugunsnedrošais laikposms.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas