Braukšanu daudzviet Latvijā apgrūtina apledojums

0 komentāri

Šorīt vietām Kurzemē un valsts centrālajā daļā līst, ceļi daudzviet apledo, liecina VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) operatīvā informācija.

Apledojums braukšanas apstākļus uz valsts galvenajiem autoceļiem apgrūtina Ainažu virzienā, kur ceļš ir slidens posmā Berģi–Bīriņu pagrieziens. Siguldas virzienā autoceļš apledo posmā Rīga–Vangaži, Valmieras virzienā ceļš slidens posmā Ragana–Braslas tilts, bet Rīgas apkārtnē izveidojies apledojums uz apvedceļiem Salaspils–Babīte un Baltezers–Saulkalne.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt Daugavpils virzienā apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanu posmā Lielvārde–Pļaviņas, bet Liepājas virzienā apledojums vietām veidojas posmos Rīga–Apšupes krustojums un Saldus–Skrunda.

Ventspils virzienā autoceļš apledo posmos Rīga–Kūdra un Usma–Ventspils.
Tikmēr uz reģionālajiem autoceļiem apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanas apstākļus vietām Ogres, Aizkraukles, Rīgas, Liepājas, Saldus, Ventspils, Balvu, Alūksnes un Cēsu apkaimēs.

Īpaši uzmanīgiem autovadītājiem jābūt, nobraucot no šosejām uz mazākiem ceļiem, kas vietām ir ļoti slideni.

Gaisa temperatūra šorīt ir no mīnus 5 līdz 0 grādiem. Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi arī dienā, pārsvarā Kurzemē un valsts centrālajā daļā, gaidāmi nokrišņi slapja sniega un lietus veidā. Ceļi apledos.

LVC veic brauktuves pretapledojuma apstrādes darbus ceļu slidenajos posmos. Uzturēšanas darbos šorīt iesaistītas 54 ziemas dienesta tehnikas vienības.

LVC atgādina, ka autoceļi ir sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs un tiek uzturēti prioritārā secībā, proti, vispirms tiek tīrīti un apstrādāti ar pretslīdes materiāliem valsts galvenie un pēc tam reģionālie un vietējie autoceļi atbilstoši to uzturēšanas prasībām.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, LVC aicina autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas