Brāķi Stradiņu slimnīcas korpusā esot novērsti, un būvdarbi atkal norit pilnā sparā

0 komentāri

Rīgas Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvnieki šodien sasauca žurnālistus, lai parādītu, ka ziemā atklātie brāķi viņu darbā ir laboti un būvdarbi atkal notiek pilnā sparā.

Slimnīcas jaunā korpusa būvniecību februārī apturēja Rīgas būvvalde, jo nesošajās konstrukcijās būvinspektori konstatēja novirzes.

Celtnieki taisnojās, ka atsevišķās nepabeigtās ēkas sijās un kolonnās bija iekļuvis lietus ūdens. Tas sasalis un izpleties, tādējādi radot novirzi no normas aptuveni par diviem procentiem. Taču tagad defekti esot novērsti. 

Līdzīgi nostiprinātas esot arī 18 ūdens sabojātās sijas. Slimnīca savām vajadzībām jauno ēku varēšot sākt izmantot 2017. gada pavasarī, bet būvdarbiem jābeidzas gadu iepriekš. Stradiņu jaunā korpusa celtniecībai daļēji tiek izmantoti Eiropas Savienības fondu līdzekļi, un, ja to laikus neuzbūvēs, šo finansējumu valsts var zaudēt.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas