Bīstamā Salaspils kodolreaktora demontāžai piešķirtā nauda tērēta citiem mērķiem, atklāj VK

0 komentāri

Valdībai radušās kārtējās problēmas ar videi un cilvēkus veselībai bīstama objekta likvidāciju. Pēc tam, kad uz nenoteiktu laiku apstājušies sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbi, līdzīgs liktenis var piemeklēt vēl bīstamāko Salaspils kodolreaktoru demontāžu.

Valsts kontrole atklājusi, ka, par spīti budžeta piešķirtajiem līdzekļiem, darbi uz priekšu nekust, bet daļa līdzekļu jau iztērēta citām lietām. Vides ministrijai pakļautie atbildīgie dienesti, gan akcentē, ka satraukumam, nav pamata.

To, ka no padomju laikiem mantotais Salaspils kodolreaktors tiks demontēts, varasiestādes sola jau kopš 90. gadiem, taču tālāk par vārdiem valsts nav tikusi.

Pērn Latvijas universitātes pamestajā Salaspils kodolreaktorā situācija kļuva kritiska. Tvertnēs ar radioaktīvo šķidrumu veidojās sūces. Valdība uz ātru roku sameklēja finansējumu, lai tvertnes salabotu, vienlaikus satrauktajiem salaspiliešiem solot sākt kodolreaktora demontāžu nākamgad.

Vides ministrijai pakļautajiem dienestiem tika piešķirti vairāki simti tūkstoši, lai sagatavotos darbiem. Taču Valsts kontrolē atklājusi, ka pērn faktiski nekas nav izdarīts, bet daļa piešķirtās naudas jau iztērēta citām vajadzībām.

Valsts vides dienestā atzīst, ka kodolreaktora demontāžai piešķirta nauda iztērēta datorprogrammu atjaunošanai un lai ar glābšanas inventāru aprīkotu dienesta kuģi.

Tas darīts, jo kļuvis skaidrs, ka demontāža nesāksies, tā kā tās saimnieks – Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, nav izdarījis mājasdarbu, jo rosinātie konkursi pārsūdzēti. Taču piešķirtā nauda neesot neatgriezeniski zudusi.

VARAM atzīst, ka, lai arī projekts tiek turpināts, cerības, ka kodolreaktora demontāža sāksies kā plānots, nākamgad, vairs nav. Salaspiliešiem satraukties par jauniem vides riskiem, arī neesot pamata.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas