Bija vismaz 30 gadījumi, kad varēja novērst Zolitūdes traģēdiju, atzīst prokurors

0 komentāri

Prokuratūra apkopojusi Zolitūdes traģēdijas materiālu milzīgo klāstu. Par cietušajiem atzīsti 263 cilvēki, un kopējais pieprasīto kompensāciju apmērs ir 155 miljoni eiro.

Uz apsūdzēto sola sēdīsies deviņi cilvēki, kriminālatbildība draud arī pieciem sabrukušā lielveikala būvniecībā iesaistītajiem uzņēmumiem.

Lai paziņotu sabiedrībai par lietas nodošanu tiesai, prokuratūra sasauca preses brīfingu, kurā piedalījās visi trīs prokurori, kuri strādāja pie Latvijas jaunāko laiku vēstures lielākās traģēdijas apstākļu šķetināšanas.

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuvinieku biedrība pauž aizdomas, ka process ieilgs aptuveni 7 līdz 10 gadus. Iespējams, ka tikmēr jau būs iestājies noilgums, un vainīgie no soda izspruks.

Lietā ir pieteikti 144 liecinieki, piesaistīti desmit eksperti. Visbargākie sodi, līdz septiņiem gadiem cietumā, varētu draudēt būvinženierim Ivaram Sergetam, būvekspertam Andrim Gulbim, arhitektam Andrim Kalinkam, Re&Re būvdarbu vadītājam Staņislavam Kumpiņam un būvuzraugam Mārtiņam Draudiņam.

Pret piecām firmām jeb juridiskajām personām valsts vērsusi piespiedu ietekmēšanas līdzekļi. Trim uzņēmumiem arestēti konti.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas