Bērnudārzu audzinātāji jūtas diskriminēti! Nauda algu palielināšanai joprojām nav atrasta

4 komentāri

Bērnudārzu audzinātāji ir sašutuši un jūtas diskriminēti. Izstrādājot jauno skolotāju algu modeli, nauda pirmsskolas pedagogu niecīgā atalgojuma palielināšanai joprojām nav atrasta.

Turklāt situācija apdraud arī jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanu, tāpēc izglītības ministre Mārīte Seile prognozē, ka pretēji iepriekš optimistiskajām prognozēm, ar šo jautājumu būs jānodarbojas nākamajai valdībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijā bērnudārzu audzinātājiem obligātā prasība ir augstākā izglītība, bet jāstrādā ir par grašiem – pirmsskolas pedagogi mēnesī uz rokas var saņemt pat tikai ap 300 eiro.

Bērnudārza audzinātāji gaidīja algu palielināšanos pēc tam, kad būs ieviests jaunais skolotāju atalgojuma modelis, taču viņi ir aizmirsti. Pirmsskolas pedagogi jūtas diskriminēti, atzīst bērnudārza Ābecītis skolotāja Līvija Baļčūne.

Foto

Izglītības darbinieku arodbiedrība vēlas, lai algu palielināšanu pēc jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanas bērnudārza audzinātājiem vismaz daļēji nodrošinātu no valsts budžeta.

Pašlaik pirmsskolas pedagogiem algu maksā pašvaldības. Šogad finansējumu varētu meklēt jaunā atalgojuma modeļa ieviešanai paredzētajos deviņos miljonos eiro.

Lai meklētu risinājumus, izglītības ministre Mārīte Seile devās uz valdošās koalīcijas partiju tikšanos. Tomēr partijas par turpmāko rīcību nevienojās, un jautājumu atlika.

Politisko spēku pārstāvji pauduši viedokli, ka bērnudārza audzinātāju atalgojums ir jāpalielina, taču līdzekļus tam pagaidām atrast nevar. Ja naudu ņemtu no pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanai paredzētajiem 9 miljoniem eiro, tad ciestu vispārējās izglītības skolotāji.

Ja likumā vienkārši palielinātu minimālo pirmsskolas pedagogu algu, tad ciestu pašvaldību budžeti. Savukārt, ja pedagogu algu izmaksu daļēji pārņemtu valsts, tad tas radītu jaunus izdevumus valsts budžetam.

Seile arī akcentē, – kamēr nav atrisināts bērnudārzu audzinātāju algu jautājums, tikmēr nevarēs arī beidzot apstiprināt ilgi atliktā jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanu. Līdz ar to ministre prognozē, ka jauno skolotāju algu modeli esošā valdība nepieņems un šo darbu atstās nākamajai valdībai.

Video

4 komentāri

TOP komentāri

 • Juris Kairovs
  +1

  Juris Kairovs

  Mietus rokās un uz MK

  12.01.2016 08:01

 • kaut kā dīvaini
  +1

  kaut kā dīvaini

  ''bēgļiem'' miljoni atrodas, bet bērnudārzu audzinātājām nav, tātad Latvijas bērniem naudas nav!!!!

  11.01.2016 21:31

 • pirmsskolas pedagogs
  0

  pirmsskolas pedagogs

  Bet tad ,lai neprasa tās milzīgās prasības,kas tiek uzstādītas pirmsskolai!!! Lai jau deputātiņiem tiek vairāk pie algas! Šadurskis ar lai beidz pļāpāt!

  14.04.2016 22:47

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas