Bērniem būs plašākas iespējas par valsts līdzekļiem ārstēties ārpus ES

0 komentāri

Šo jautājumu pērnā gada nogalē aktualizēja nu jau desmitgadīgā puisēna Dāvja gadījums, un beidzot līdz valdībai nonākušas nepieciešamās izmaiņas, kuras skatīt plāno šodien.

Līdz šim valsts finansēja ārstēšanos tikai citā Eiropas Savienības valstī, kā arī Islandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā un Šveicē. Turpmāk, ja ārstēšanu šajās valstīs nevarēs nodrošināt, bērniem daļēji apmaksās vajadzīgos pakalpojumus arī citur pasaulē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tiks segta puse no izmaksām, bet ne vairāk kā 150 000 eiro. Tiek lēsts, ka gada laikā šāds atbalsts varētu būt vajadzīgs trīs bērniem.

Izmaiņas tika izstrādātas pēc gadījuma ar Dāvi, kuram Latvijas mediķi nevarēja palīdzēt. Operāciju piekrita veikt ārsti no ASV, taču valsts to neapmaksāja.

Tāpēc atbalsts tika lūgts sabiedrībai, kas īsā laikā saziedoja vairāk nekā 300 000 eiro. Arī valdībai izdevās atrast simts tūkstošus eiro.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas