Belēvičs plāno nepārslēgt līgumus ar tiem ģimenes ārstiem, kuri pārkāpj ētikas normas

0 komentāri

Šodien veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), tiekoties ar Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas pārstāvjiem, norādīja, ka tiek vērtēta iespēja nepārslēgt līgumu par valsts apmaksātās aprūpes sniegšanu ar tiem ārstiem, kuri atklāti pārkāpj ārsta ētiku, informēja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Pārrunājot jautājumus par plašsaziņas līdzekļos izskanējušo žurnālistu veikto eksperimentu, kā atsevišķi ģimenes ārsti izrakstījuši nepamatotas darba nespējas lapas, veselības ministrs aicinājis asociācijas būt aktīvām un kritiskām pret saviem biedriem, kuru rīcība ir negodprātīga un pārkāpj ārsta ētikas normas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Arī ģimenes ārstu asociāciju pārstāvji bija līdzīgās domās – nelikumību pieļaušana ir nosodāma -, tādēļ asociāciju kopsapulcēs šim jautājumam tikšot pievērsta īpaša uzmanība, norādīja Šneiders.

Tāpat tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi par nepieciešamību pilnveidot valstī noteikto kārtību saistībā ar darba nespējas lapu izsniegšanu un pārskatīt ģimenes ārstu prakšu darba kvalitātes kritērijus.

Belēvičs arī aicinājis ģimenes ārstu asociācijas iesaistīties šī jautājuma sakārtošanā, definējot ģimenes ārstu prakšu grupas atbilstoši reģistrēto pacientu struktūrai un nosakot katrai grupai izpildāmos kvalitātes kritērijus, balstot tos uz pašreizējo sistēmu.

Šneiders norāda, ka kritēriju pārskatīšana nozīmētu vairāku savstarpēji salīdzināmu ģimenes ārstu prakšu grupu definēšanu.

To nepieciešams darīt, jo ārstu prakses atšķiras, piemēram, pie viena ģimenes ārsta ir vairāk onkoloģijas slimnieku, bet pie cita nē, skaidroja Šneiders.

Tāpat varētu tikt veidota sadarbība starp ģimenes ārstu praksēm. Šneiders stāstīja, ka ģimenes ārstu kopprakšu izveide nodrošinātu, ka ārsti pacientiem būtu pieejamāki arī vakaros, brīvdienās vai ārsta atvaļinājuma laikā. Šādi katrs pacients zinātu, kur vērsties, ja nevar sazināties ar savu ģimenes ārstu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas