Belēvičs plāno nepārslēgt līgumus ar tiem ģimenes ārstiem, kuri pārkāpj ētikas normas

0 komentāri
Belēvičs plāno nepārslēgt līgumus ar tiem ģimenes ārstiem, kuri pārkāpj ētikas normas
FOTO: LETA

Šodien veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), tiekoties ar Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas pārstāvjiem, norādīja, ka tiek vērtēta iespēja nepārslēgt līgumu par valsts apmaksātās aprūpes sniegšanu ar tiem ārstiem, kuri atklāti pārkāpj ārsta ētiku, informēja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Pārrunājot jautājumus par plašsaziņas līdzekļos izskanējušo žurnālistu veikto eksperimentu, kā atsevišķi ģimenes ārsti izrakstījuši nepamatotas darba nespējas lapas, veselības ministrs aicinājis asociācijas būt aktīvām un kritiskām pret saviem biedriem, kuru rīcība ir negodprātīga un pārkāpj ārsta ētikas normas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Arī ģimenes ārstu asociāciju pārstāvji bija līdzīgās domās – nelikumību pieļaušana ir nosodāma -, tādēļ asociāciju kopsapulcēs šim jautājumam tikšot pievērsta īpaša uzmanība, norādīja Šneiders.

Tāpat tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi par nepieciešamību pilnveidot valstī noteikto kārtību saistībā ar darba nespējas lapu izsniegšanu un pārskatīt ģimenes ārstu prakšu darba kvalitātes kritērijus.

Belēvičs arī aicinājis ģimenes ārstu asociācijas iesaistīties šī jautājuma sakārtošanā, definējot ģimenes ārstu prakšu grupas atbilstoši reģistrēto pacientu struktūrai un nosakot katrai grupai izpildāmos kvalitātes kritērijus, balstot tos uz pašreizējo sistēmu.

Šneiders norāda, ka kritēriju pārskatīšana nozīmētu vairāku savstarpēji salīdzināmu ģimenes ārstu prakšu grupu definēšanu.

To nepieciešams darīt, jo ārstu prakses atšķiras, piemēram, pie viena ģimenes ārsta ir vairāk onkoloģijas slimnieku, bet pie cita nē, skaidroja Šneiders.

Tāpat varētu tikt veidota sadarbība starp ģimenes ārstu praksēm. Šneiders stāstīja, ka ģimenes ārstu kopprakšu izveide nodrošinātu, ka ārsti pacientiem būtu pieejamāki arī vakaros, brīvdienās vai ārsta atvaļinājuma laikā. Šādi katrs pacients zinātu, kur vērsties, ja nevar sazināties ar savu ģimenes ārstu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas