Belēvičs paziņo, ka ir pārprasts! Ģimenes ārstiem būs jāvērtē, kuram ārstēties par maksu

0 komentāri

Sabiedrībā milzu ažiotāžu izraisījuši veselības ministra Gunta Belēviča izteikumi par plāniem ierobežot valsts apmaksātu medicīnas pakalpojumu sniegšanu tiem, kuri par izmeklējumiem vai ārstēšanu ir maksājuši.

Pēc sašutuma vētras sociālajos tīklos ministrs paziņoja, ka ir pārprasts. Ieplānotā reforma attiecoties uz valsts apmaksātu kvotu taisnīgāku sadali.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Turpmāk ģimenes ārstiem būšot jāizvērtē, vai pacientam pienākas valsts apmaksāti medicīnas pakalpojumi, vai nē.

Maksātspējīgiem pacientiem, kuri kādu veselības aprūpes pakalpojumu izvēlējušies saņemt privātā ārstniecības iestādē par saviem līdzekļiem, būs jāmaksā arī par visiem valsts apmaksātajiem izmeklējumiem, kas nepieciešami konkrētā pakalpojuma saņemšanai, šāds veselības ministra paziņojums izraisīja sašutumu sabiedrībā.

Sociālajos tīklos cilvēki viens otram vaicāja: kāpēc mums maksāt nodokļus, vai kāpēc sodīt cilvēkus, kuri izmisumā sameklējuši naudu, lai tikai ātrāk saņemtu ārstniecības pakalpojumu. Reaģējot uz sabiedrības dusmām, valsts augstākās amatpersonas paziņoja, ka šādu ministra reformu nevar atbalstīt.

Šodien Belēvičs akcentēja, ka viņa plāni neesot precīzi traktēti. Ieplānotā reforma attiecoties uz valsts apmaksātu kvotu taisnīgāku sadali.

Turpmāk ģimenes ārstiem būšot jāizvērtē, vai pacientam pienākas valsts apmaksāti medicīnas pakalpojumi, vai nē.

Patlaban spēkā esošā kārtība paredz, ka ģimenes ārsts pacientu nosūta pie speciālista, kuram arī jāizlemj, vai slimnieks var pretendēt uz valsts apmaksātu medicīnas pakalpojumu.

Ideju par sistēmas maiņu ģimenes ārsti vērtē piesardzīgi un sagaida plašas diskusijas.

Ģimenes ārsti no ministrijas sagaida skaidri definētus kritērijus par diagnozēm, kuras apstiprinot drīkstēs atteikt valsts apmaksātus medicīniskos pakalpojumus, un vai būs tādas saslimšanas, kuras ārstēšana būs tikai par valsts līdzekļiem.

Mediķiem arī nav skaidrs, vai šis plāns ļaus ietaupīt naudu veselības aprūpes budžetā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas