Belēvičs paziņo, ka ir pārprasts! Ģimenes ārstiem būs jāvērtē, kuram ārstēties par maksu

0 komentāri

Sabiedrībā milzu ažiotāžu izraisījuši veselības ministra Gunta Belēviča izteikumi par plāniem ierobežot valsts apmaksātu medicīnas pakalpojumu sniegšanu tiem, kuri par izmeklējumiem vai ārstēšanu ir maksājuši.

Pēc sašutuma vētras sociālajos tīklos ministrs paziņoja, ka ir pārprasts. Ieplānotā reforma attiecoties uz valsts apmaksātu kvotu taisnīgāku sadali.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Turpmāk ģimenes ārstiem būšot jāizvērtē, vai pacientam pienākas valsts apmaksāti medicīnas pakalpojumi, vai nē.

Maksātspējīgiem pacientiem, kuri kādu veselības aprūpes pakalpojumu izvēlējušies saņemt privātā ārstniecības iestādē par saviem līdzekļiem, būs jāmaksā arī par visiem valsts apmaksātajiem izmeklējumiem, kas nepieciešami konkrētā pakalpojuma saņemšanai, šāds veselības ministra paziņojums izraisīja sašutumu sabiedrībā.

Sociālajos tīklos cilvēki viens otram vaicāja: kāpēc mums maksāt nodokļus, vai kāpēc sodīt cilvēkus, kuri izmisumā sameklējuši naudu, lai tikai ātrāk saņemtu ārstniecības pakalpojumu. Reaģējot uz sabiedrības dusmām, valsts augstākās amatpersonas paziņoja, ka šādu ministra reformu nevar atbalstīt.

Šodien Belēvičs akcentēja, ka viņa plāni neesot precīzi traktēti. Ieplānotā reforma attiecoties uz valsts apmaksātu kvotu taisnīgāku sadali.

Turpmāk ģimenes ārstiem būšot jāizvērtē, vai pacientam pienākas valsts apmaksāti medicīnas pakalpojumi, vai nē.

Patlaban spēkā esošā kārtība paredz, ka ģimenes ārsts pacientu nosūta pie speciālista, kuram arī jāizlemj, vai slimnieks var pretendēt uz valsts apmaksātu medicīnas pakalpojumu.

Ideju par sistēmas maiņu ģimenes ārsti vērtē piesardzīgi un sagaida plašas diskusijas.

Ģimenes ārsti no ministrijas sagaida skaidri definētus kritērijus par diagnozēm, kuras apstiprinot drīkstēs atteikt valsts apmaksātus medicīniskos pakalpojumus, un vai būs tādas saslimšanas, kuras ārstēšana būs tikai par valsts līdzekļiem.

Mediķiem arī nav skaidrs, vai šis plāns ļaus ietaupīt naudu veselības aprūpes budžetā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas