Bēgļu uzņemšanai tērēs 15 miljonus eiro; iejusties Latvijas sabiedrībā viņiem palīdzēs nevalstiskās organizācijas

0 komentāri

Iekšlietu ministrija ir precizējusi plānu patvēruma meklētāju uzņemšanai un integrācijai. Tā īstenošanai divos gados paredzēts tērēt vairāk nekā 15 miljonus eiro. Lielākās summas aizies Mucenieku pārbūvei, bēgļu apmācībai un integrēšanai.

Patvēruma meklētājiem palīdzību sniegs nevalstisko organizāciju pārstāvji. Viņiem būs jākļūst par padomdevējiem, psiholoģisko balstu un skolotājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Grandiozā konferencē nevalstisko organizāciju pārstāvji sprieda, kā organizēt palīdzību šiem cilvēkiem, kuriem dzīve Latvijā būs gandrīz tas pats kā nokļūšana citā civilizācijā.

Iekšlietu ministrijas plāns patvēruma meklētāju uzņemšanai ir sadalīts divos blokos. Pirmais attiecas uz trīs mēnešu periodu, kamēr varas iestādes pārbaudīs atbraucēju atbilstību bēgļa vai alternatīvajam statusam.

Šajā laikā patvēruma meklētājiem intensīvi mācīs latviešu valodu, konsultēs, kas mūsu valstī atļauts un kas aizliegts. Pēc statusa iegūšanas bēglim individuāli vai arī ģimenēm nozīmēs konsultantu, kuram būs jāpalīdz atbraucējiem iejusties sabiedrībā. Jāsameklē dzīvesvieta, algots darbs.

Galvenā loma palīdzībai bēgļiem un konsultēšanā būs jāuzņemas nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kuri šodien plašā konferencē sprieda, kā labāk organizēt darbu. Konferencē izskanēja, ka daudzi iedzīvotāji ir gatavi iesaistīties bēgļu uzņemšanā.

Iekšlietu ministrijā neizslēdz, ka tuvākajā laikā patvēruma meklētāju uzņemšanai paredzēto plānu iedarbinās izmēģinājumā režīmā un to varēs izmantot patlaban šeit esošie iebraucēji.

Pirmos Tuvo Austrumu un Āfrikas bēgļus, kuri patlaban uzturas Itālijā un Grieķijā, uz šejieni atvedīs nākamā gada sākumā. Iekšlietu ministrijā kategoriski iebilst pret pabalstu  samazināšanu, jo 256 eiro ir pats minimums, par kādu summu iespējams izdzīvot, īrējot un meklējot darbu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas