Bēgļu integrācijas plānā nauda paredzēta visam kam, tikai ne integrācijai

0 komentāri

Iekšlietu ministrijas (IeM) paspārnē izveidotā īpašā darba grupa mēneša laikā veikusi precizējumus integrācijas plānā, un tā izmaksas nedaudz sarukušas – no 16 līdz 15,5 miljoniem eiro.

Lai gan summa joprojām nav maza, nevalstiskās organizācijas satraukušās par ko citu – proporciju starp bēgļu integrācijai un citiem izdevumiem atvēlētajiem līdzekļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Septembra beigās valdība konceptuāli deva ”zaļo gaismu” 16 miljonu eiro lielajam integrācijas plānam ar atrunu, ka vēl nepieciešami precizējumi.

Tagad izmaksas nedaudz sarukušas līdz 15,5 miljoniem, taču lietas būtību tas nemaina. Lielākā daļa naudas aizies patvēruma meklētāju centra pārbūvei, koncepciju izstrādei, arī jaunām štata vietām ministrijās, par ko neizpratnē ir Samariešu apvienības vadītājs.

Konkrēti par bēgļu iekļaušanu sabiedrībā atbildīga Kultūras ministrija. Integrācijas departamenta direktore, jautāta, kāpēc uz pārējo izmaksu fona šim mērķim lūgts tik neliels finansējums, vien nepilns pusmiljons gadā, mums atbild – tāpēc, ka jau esot pieredze ar trešo valstu pilsoņiem, un vairāk naudas nemaz neesot nepieciešams.

Naudu savām aktivitātēm Kultūras ministrija saņems arī no speciālā Eiropas Savienības (ES) patvēruma un migrācijas fonda.

Samariešu apvienības vadītājs gan bažījas, vai integrācija beigu beigās netiks atstāta uz brīvprātīgo pleciem. Viņš piesauc labos piemērus ārvalstīs, kur, piemēram, Vācijā profesors iet uz centru bēgļiem mācīt, kā jācep pankūkas.

Diskusijas par to, kā labāk uzņemt un koordinēt gaidāmo ciemiņu ierašanos, turpināsies pirmdien. Tad arī valdošā koalīcija lems par integrācijas plāna apstiprināšanu.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas