Bēgļu atbalstam un terorisma apkarošanai piešķirti 100 miljoni eiro

0 komentāri
Bēgļu atbalstam un terorisma apkarošanai piešķirti 100 miljoni eiro
FOTO: LETA

Eiropas Parlaments (EP) trešdien nobalsoja par 100 miljonu eiro piešķiršanu ārkārtas palīdzībai bēgļiem Eiropas Savienībā (ES) un 2 miljonu eiro piešķiršanu papildu personāla nolīgšanai Eiropola Eiropas Pretterorisma centrā (ECTC).

Sakarā ar šo pasākumu steidzamību EP deputāti 2016. gada pirmajā budžeta grozījuma projektā piemēroja paātrināto apstiprināšanas procedūru, to noslēdzot mēneša laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Atzinīgi vērtēju priekšlikumu no ES budžeta piešķirt ārkārtas atbalstu, lai ES teritorijā risinātu pašreizējās bēgļu krīzes radītās humānās problēmas. Parlaments ir rīkojies strauji, paātrināti pieņemot budžeta grozījumus,” teica dokumenta projekta sagatavotājs Hosē Manuels Fernandess. Viņa ziņojumu EP pieņēma ar 584 balsīm par, 64 pret un 33 atturoties.

100 miljoni eiro humānajai palīdzībai tiek piešķirti, ņemot vērā pašreizējo bēgļu un migrantu pieplūdumu ES. Tā ir pirmā daļa no jaunā 700 miljonu vērtā Ārkārtas palīdzības instrumenta, ko 2. martā ierosināja EK. Finanšu līdzekļus varēs izmantot pārtikas palīdzībai, ārkārtas veselības aprūpei, patvērumam, ūdens apgādei, sanitārijai un higiēnai, aizsardzībai un izglītībai.

Reaģējot uz nesenajiem teroristu uzbrukumiem, EP papildus piešķīra arī 2 miljonus eiro jauna personāla piesaistīšanai Eiropas Pretterorisma centrā, ko 2016. gada 1. janvārī izveidoja Eiropols un kam jākļūst par galveno iestādi cīņai pret terorismu ES.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas