Bažas, vai Latvijas prezidentūrai paredzētie līdzekļi tiks tērēti paredzētajiem pasākumiem

0 komentāri

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā otrdien, 23.septembrī, tika norādīts uz riskiem, ka daļa Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē paredzētā finansējuma varētu tikt izlietoti pasākumiem, kas tikai daļēji attiecināmi uz minēto pasākumu.

Valsts kontroles (VK) pārstāvji  norādīja, ka šāds risks joprojām ir augsts. Kā piemērs tika minēts aprīkojums, kas tiks iegādāts Latvijas Nacionālajai bibliotēkai un nepieciešams prezidentūras pasākumiem, lai gan tas var būt arī nepieciešams, lai nodrošinātu bibliotēkas konferenču centra darbību.

Iepriekš VK, pārbaudot ministriju un valsts iestāžu 2013.gada pārskatus, konstatēja, ka līdzekļi tērēti arī ar prezidentūru nesaistītiem pasākumiem. Šodien komisijas sēdē VK pārstāvji sacīja, ka jaunas informācijas par šādiem gadījumiem pagaidām nav.

Saeimas komisijas vadītāja Elīna Siliņa arī norādīja, ka nedaudz trūkst kontroles mehānismu par izdevumiem, jo Valsts kontrole nevar veikt preventīvu pārbaudi, bet gan izvērtē izdevumus pēc tam, kad tie notikuši.

Tāpēc Siliņa aicināja deputātus, kas tiks ievēlēti 12.Saeimā, lūgt prezidentūras sekretariātu arī turpmāk reizi trīs mēnešos informēt par pašreizējiem izdevumiem, šādi īstenojot preventīvās kontroles funkciju.

Politiķe arī interesējās, cik tad rezultātā precīzi izmaksās prezidentūra, jo kopējā summā nekur nav norādīta, bet gan atsevišķi uzskaitītas tiešās izmaksas un personālizmaksas. Latvijas prezidentūras ES sekretariāta direktore Kristīne Pommere sacīja, ka precīzas izmaksas būs zināmas jau pēc prezidentūras, 2015.gada otrajā pusē.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas