Bāriņtiesa Latvijas lepnumam grib atņemt aizbildniecībā esošos bērnus

2 komentāri

Pirms pāris gadiem Inesi Fecerei no Ogres tika piešķirts Latvijas lepnuma tituls. Uzzinot, ka bērniem kādā ģimenē klājas ļoti grūti, jo atkarības problēmu dēļ  viņu mamma nespēj par bērniem parūpēties. Lai mazie nenokļūtu bērnu namā, Inese uzņēmās rūpes par svešiem bērniem, atsakoties no savas privātās dzīves, veltot visu laiku un pūles tikai viņiem.  Bet nu Bāriņtiesa apdraud  šo ģimeni. 

No kopumā pieciem bērniem, divus Inese ir adoptējusi, bet trim ir aizbildne. Inese no Rīgas bāriņtiesas saņēmusi vēstuli, kurā bāriņtiesa aicina adoptēt aizbildniecībā esošos bērnus, pretējā gadījumā bērni tiks nodoti adopcijā citiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sēdei, kurā bāriņtiesa bija ieplānojusi lemt par meiteņu nodošanu adopcijā, bija jānotiek marta sākumā, taču tagad lemšana pārcelta uz maiju.

Abu meiteņu adopcijai Inese nav piekritusi, jo valsts līdzdalība sociālo garantiju sniegšanā esot nepietiekama. Aizbildnis saņem atlīdzību 50 eiro apmērā mēnesī un 45 eiro pabalstu bērna uzturam no valsts, gadījumā ja nav piedzīti likumā noteiktie uzturlīdzekļi no bērna bioloģiskajiem vecākiem.

Savukārt adoptētājs saņem vienreizēju pabalstu – 1422 eiro – bērniem nepieciešamo lietu un mēbeļu iegādei, bet turpmāk valstī noteikto ģimenes pabalstu 11 eiro mēnesī.

Vairāk skaties pievienotajā video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Cilvēks
  +4

  Cilvēks

  Domāju, ka sieviete adoptētu tos bērnus, ja valsts palīdzētu par tiem gādāt, respektīvi - maksātu tādu pašu pabalstu, kā aizbildnim! Idiotisms kaut kāds, uztaisīt cilvēkam tādu kaunu, ņemt nost bērnus, jo redz - papīri nav kārtībā!

  10.04.2015 21:18

 • baiba
  +1

  baiba

  Idiotisms! Zel Latvijas cilveku!

  14.04.2015 12:37

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas