Bankomātu trūkumu reģionos piedāvā risināt ar valsts iesaistīšanos

0 komentāri

Bankas pakalpojumu nodrošināšanu reģionos piedāvā risināt ar valsts iesaistīšanos. Saeimas budžeta un finanšu komisijas deputāti šodien nolēmuši rosināt veidot Finanšu pieejamības fondu.

Pašlaik jau 15 Latvijas mazajos novados nav bankomātu, jo bankas to uzturēšanu uzskata par nerentablu, bet piemēram Valka un Krāslava ir pilsētas bez nevienas bankas filiāles.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Finanšu pieejamības fondā iemaksas veiktu bankas, bet sakrātie līdzekļi tiktu izmantoti, lai nodrošinātu arī nelielo apdzīvoto vietu iedzīvotājus ar minimālo finanšu pakalpojumu grozu. Komercbankas gan pagaidām šādu ierosinājumu vērtē skeptiski.

”Komercbankām nevajadzētu to izjust kā lielu finanšu slogu. Bet tas būtu sava veida apdrošināšanas modelis, kur solidāri nosegtu to negūto peļņu vai tos zaudējumus, kas rastos nodrošinot šo minimālo finanšu pakalpojumu grozu Latvijas reģionos apdzīvotās vietās šo minimālo pakalpojumu pieejamību,” norāda Saeimas budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai tagad uzdots sastādīt finanšu pakalpojumu pieejamības tīklu. Vadoties no tā varēšot arī izveidot minimālo bankas pakalpojumu grozu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas