Bankomātu trūkumu reģionos piedāvā risināt ar valsts iesaistīšanos

0 komentāri

Bankas pakalpojumu nodrošināšanu reģionos piedāvā risināt ar valsts iesaistīšanos. Saeimas budžeta un finanšu komisijas deputāti šodien nolēmuši rosināt veidot Finanšu pieejamības fondu.

Pašlaik jau 15 Latvijas mazajos novados nav bankomātu, jo bankas to uzturēšanu uzskata par nerentablu, bet piemēram Valka un Krāslava ir pilsētas bez nevienas bankas filiāles.

Finanšu pieejamības fondā iemaksas veiktu bankas, bet sakrātie līdzekļi tiktu izmantoti, lai nodrošinātu arī nelielo apdzīvoto vietu iedzīvotājus ar minimālo finanšu pakalpojumu grozu. Komercbankas gan pagaidām šādu ierosinājumu vērtē skeptiski.

”Komercbankām nevajadzētu to izjust kā lielu finanšu slogu. Bet tas būtu sava veida apdrošināšanas modelis, kur solidāri nosegtu to negūto peļņu vai tos zaudējumus, kas rastos nodrošinot šo minimālo finanšu pakalpojumu grozu Latvijas reģionos apdzīvotās vietās šo minimālo pakalpojumu pieejamību,” norāda Saeimas budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai tagad uzdots sastādīt finanšu pakalpojumu pieejamības tīklu. Vadoties no tā varēšot arī izveidot minimālo bankas pakalpojumu grozu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas