Bankas gatavas atbalstīt Krievijas sankciju dēļ cietušos uzņēmējus

0 komentāri

Bankas gatavas panākt pretī Krievijas sankciju dēļ cietušiem lauksaimniecības uzņēmumiem. Lai gan pagaidām grūti aptvert situācijas nopietnību, zemnieki pieļauj, ka tas ļautu izvairīties no bankrotiem.

Krievijas sankciju izraisīts straujš cenu kritums pienam, augļiem un dārzeņiem raisa bažas par daudzu lauksaimnieku spējām norēķināties ar piegādātājiem. Iedragāta ierastā naudas plūsma var radīt problēmas arī ar banku kredītu atmaksu.

Lauksaimniecības nozares uzņēmumu rinda pie banku durvīm vēl nestāv, tāpēc šobrīd grūti saprast situācijas nopietnību.

Šogad jūnija beigās lauksaimniecības nozares uzņēmumiem bankas bija aizdevušas 419 miljonus eiro, kas veido 5,6% no banku kopumā izsniegtajiem kredītiem Latvijas uzņēmumiem. Dati liecina, ka lauksaimniecības nozare bijusi disciplinēta kredītu maksātāja (kavēti nepilni 4% kredītu).

Ja bankas būs atsaucīgas, varētu iztikt bez lauksaimnieku bankrotiem, uzskata 11 Latvijas dārzeņu audzētājus apvienojošā kooperatīva “Mūsmāju dārzeņi” vadītāja Edīte Strazdiņa.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas