“”Baltijas ceļa”” 25. gadskārtai veltītā monēta raisa lielu iedzīvotāju interesi

0 komentāri

“”Baltijas ceļa”” 25. gadskārtai veltītā Latvijas eiro sudraba kolekcijas monēta raisa lielu iedzīvotāju interesi.  Šorīt pie visām Latvijas Bankas filiālēs Rīgā, Liepājā un Daugavpilī veidojās rindas, jo daudzi šo piemiņas monētu vēlējās iegādāties.

Šī ir jau trešā piemiņas eiro monēta – šogad jau lielu ažiotāžu izraisīja Ainažu Jūrskolai un Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltajai grāmatai” veltītās sudraba monētas. Šī Latvijas piemiņas monēta kalta pieminot “”Baltijas ceļa”” 25. gadadienu un arī šoreiz par monētu ir liela iedzīvotāju interese.

Baltijas ceļa piemiņas sudraba monēta ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijā, bet citās valstīs ar to norēķināties nevarēs. Monētas cena Latvijas Bankas kasēs ir 41 eiro, 7 centi. Monētas tirāža ir ierobežota – tikai 10 tūkstoši eksemplāri, tāpēc katram ir iespēja iegādāties vien divas šādas monētas.

Uz monētas redzama pīne ar tajā ievītām lentēm triju Baltijas valstu karogu krāsās, kā arī koka stumbrs ar saknēm, kas simbolizē tautas spēku. Monētas grafisko dizainu veidojis Visvaldis Asaris.

Latvijas Banka šogad plāno klajā laist vēl 3 jubilejas monētas. Septembra sākumā ar īpašu monētu tiks pieminēta Stendera 300. jubileja, bet gada nogalē tiks izdota gadskārtu monēta un Lestenes baznīcai veltīta, jubilejas monēta.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas