Balsos par Spolīša izdošanu administratīvā aresta izciešanai

0 komentāri

Iekšlietu ministrijas vadība ir neizpratnē vai Saeimas deputāta Veiko Spolīša sodīšanai par pārkāpumu, kurš izdarīts vēl pirms viņš nodeva deputāta zvērestu, ir vajadzīgs balsojums parlamentā. Lai izvairītos no juridiska kāzusa, ministrijas vadība pat lūgusi skaidrojumu Saeimas prezidijam.

Pēc rūpīgas Satversmes pantu izpēte, Saeimas juristi secinājuši, ka administratīvā aresta izciešanai tomēr būs nepieciešams parlamenta  vairākuma akcepts.

Konfliktā ar likumu Veiko Spolītis nonāca vēl pirms viņš kļuva par 12. Saeimas deputātu.  Policisti viņu pieķēra braucam pie stūres 1,4 promiļu alkohola reibumā.

Par šo pārkāpumu tiesa Spolītim uz laiku atņēma autovadītāja tiesības, piesprieda naudas sodu un administratīvo arestu. Novembra sākumā Veiko Spolītis nodeva deputāta zvērestu, un viņu no nebrīves tagad sargā deputāta imunitāte.

Saeimai un policijai ir domstarpības saistībā ar Spolīša sodīšanu. Proti, parlamenta juristi uzskatīja, ka Spolīša izdošanai vajadzīgs Saeimas vairākuma akcepts, policija bija pretējās domās. Problēmu uzņēmās atrisināt Iekšlietu ministrijas vadība lūdzot padomu Saeimas prezidijam.

Parlamenta juristi nonākuši pie secinājuma, ka par Spolīša izdošanu tomēr  jābalso deputātiem.

Iespējams, balsojums par Spolīša izdošanu administratīvā aresta izciešanai notiks jau šo ceturtdien. Atgādinām, ka Spolītis uz  pārdomu laiku pārtrauca dalību Vienotībā, taču atteicās nolikt deputāta mandātu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas