Ažiotāžu Lietuvas sabiedrībā raisījusi Krievijas mākslas filma Kauja par Sevastopoli

0 komentāri

Patiess stāsts par kādas krievu snaiperes dzīvi Otrā pasaules kara gados vai kārtējais Krievijas propagandas produkts? Šādas diskusijas Lietuvas sabiedrībā izraisījusi Krievijas mākslas filma Kauja par Sevastopoli. Filma tagad tiek demonstrēta arī Latvijā.

Ienaidnieka ložu ieskauta mīlestība, uzstāšanās konferencēs, kuras ietekmēja Otrā pasaules kara rezultātu, vēlme dzīvot un bailes pazaudēt mīļoto cilvēku. Tā filmu aprakstos raksturota kinolente Kauja par Sevastopoli. Tomēr Lietuvas sabiedrībā izskanējis viedoklis, ko atbalstījuši arī vairāki politologi, ka filma ir hibrīdkara elements, un krievi ar to izplata savu propagandu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lietuvā norāda, ka Krievija ar šo filmu vēloties parādīt, ka Sevastopole un Krima vienmēr bijušas Krievijas zemes, bet Otro pasaules karu izdevies uzvarēt tikai ar varonīgiem Padomju Savienības centieniem. Turklāt filmas rādīšanas laiks – pirms Otrā pasaules kara beigu septiņdesmitgades neesot izvēlēts nejauši.

Arī Latvijas politiķi atzīst, ka Krievija savus pilsoņus ar pompozām propagandas filmām ”iebaro” jau no PSRS dibināšanas. Tagad tas notiekot īpaši aktīvi, kamēr vairākas filmas par Staļina laika zvērībām Krievijā netiekot rādītas.

Tikmēr kino kritiķi propagandas elementus filmā nesaskata un iesaka to skatīties kā vēsturisku drāmu, biogrāfisku filmu par leģendārās padomju snaiperes Ludmilas Pavļičenko neticamo dzīves ceļu.

Filmas budžets ir 4,5 miljoni dolāru, tā sākta filmēt jau 2012. gadā, vēl pirms Krievijas un Ukrainas konflikta un Krimas aneksijas un ir šo abu valstu kinematogrāfistu kopdarbs. Tā šobrīd tiek izrādīta arī Ukrainā, tomēr ar citu nosaukumu Nesalaužamā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas