Jaunais minimālais ienākumu līmenis Latvijā ir 129 eiro

0 komentāri

Jaunais aprēķinātais minimālā ienākuma līmenis ir 129 eiro vienam ģimenes loceklim, tā šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja labklājības ministrs Uldis Augulis.

Tiek plānots šo minimāla ienākuma līmeni ieviest no 2017. gada 1. janvāra, solīja U. Augulis.

Minimālais ienākumu līmenis saskaņā ar koncepciju tiks pārrēķināts reizi gadā, atkarībā no ekonomikas izaugsmes, sociālajām iemaksām un citiem faktoriem.

Minimālais ienākumu līmenis patlaban aprēķināts, par pamatu ņemot Eiropā pieņemtu metodoloģiju, ņemot vērā Latvijas ekonomiskos apstakļus, stāstīja U. Augulis.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa raidījumā “900 sekundes” atzina, ka ideja no 2017. gada neapliekamā minimuma apjomu noteikt 129 eiro līmenī, ir reāla un atbalstāma. Viņa arī norādīja, ka neapliekamā minimuma palielināšanai pretojas darba devēji.

Šobrīd neapliekamā minimuma apjoms ir  75 eiro mēnesī.

Labklājības ministrija trešdien prezentēs Koncepciju par minimālā ienākuma līmeņa noteikšanu. Koncepcija paredz valstī ieviest jaunu minimālā ienākuma līmeni, kā arī veikt pārmaiņas sociālās palīdzības sistēmā un minimālo pensiju jomā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas