Atstādināts VID Muitas pārvaldes vadītājs; izmeklēs, vai Latvija pareizi ieviesusi ES tranzīta regulu

0 komentāri

No amata uz laiku atstādināta augsta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersona – Muitas pārvaldes priekšnieks Tālis Kravalis. VID ģenerāldirektore noliedz, ka pret viņu sāktā disciplinārlieta ir personiska izrēķināšanās.

Dienesta izmeklēšanas būtība ir noskaidrot, vai Latvija pareizi ieviesusi Eiropas Savienības (ES) tranzīta regulu. Pastāv aizdomas, ka tas tā nav.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Eiropas Komisijas (EK) skaidrojumā norādīts, ka pareizā procedūra ir tāda, ka vispirms tiek uzkrauta krava, un tikai pēc tam sākta tranzīta procedūra.

Kaimiņi – igauņi un lietuvieši – tieši tā arī dara. Bet pie mums viss ir otrādi. Lai gan valstij nekāds kaitējums nav nodarīts, VID ģenerāldirektorei nav saprotams, kāpēc regula, kas spēkā vairāk nekā 10 gadu, joprojām tiek interpretēta pa savam. Te gan jānorāda, ka ar šādām darbībām muitas darbinieki nākuši pretī uzņēmējiem.

Tomēr pamats disciplinārlietas ierosināšanai tas esot gan, kas kā zināms, pārbaudes rezultātā var beigties ar amatpersonas atlaišanu no darba.

Kravaļa vietniece, kas šobrīd aizstāj viņu amatā, gan norāda, ka velns nav tik melns, kā to mālē.

Šī regula gan nav vienīgais iemesls dienesta pārbaudes sākšanai pret Muitas pārvaldes priekšnieku Tāli Kravali. Viņam pārmet arī izrunāšanos presē, kas nebūt nespodrinot iestādes tēlu, tādēļ nav patikusi VID vadībai.

Tālis Kravalis Muitas pārvaldes direktors ir jau piecus gadus. Viņš ir arī VID ģenerāldirektora vietnieks muitas jomā.
Šajā pavasarī Latvija Kravali grasījās aizrotēt vadīt Ukrainas muitas dienestu, taču šis amats beigās netika saņemts. Tāpat Kravalis tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem lieciniekiem Vladimira Vaškeviča kukuļdošanas krimināllietā.

Disciplinārlietas komisijai 30 dienu laikā ir jātiek galā ar Kravaļa pārkāpuma izvērtēšanu. Ja rodas kādi sarežģījumi, pārbaudi var pagarināt līdz 4 mēnešiem. Tikmēr Kravalim ir liegts ierasties savā darbavietā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas