Atskurbtuvēs arī turpmāk varēs tikai izgulēt dzērumu

0 komentāri

Atskurbtuves nekļūs par ārstniecības iestādēm un arī turpmāk tur varēs izgulēt tikai dzērumu.

Veselības ministrija noraidījusi ierosinājumu uzņemties atbildību par dzērāju naktsmītņu regulējuma sakārtošanu. Tādējādi valdības komiteja šodien nolēma esošu kartību nereformēt, kas nozīmē, ka arī turpmāk ielas dzērāju problēmu atstāta uz pašvaldību pleciem.

Statistika apstiprina, ka alkoholisms un tā seku novēršana Latvijā izmaksā ļoti dārgi. Katrs desmitais pacients, kurš saņem neatliekamo medicīnisko palīdzību, bija alkohola reibumā. Kopējās izsaukumu izmaksas gadā Rīgā vien pārsniedz divus miljonus eiro, bet visa Latvija kopuma divreiz dārgāk.

Par spīti akūtajai problēmai, Latvijā joprojām nav izstrādāts regulējums atskurbtuvju darbībai.

Rezultātā viss notiek pašplūsmā, daudzi dzērumu izguļ slimnīcās, aizņemot vietu tiem, kam tā būtu tiešām nepieciešama.

23 pašvaldībās ir ierīkotas atskurbtuves. Viena ir arī Rīgā, Centrāltirgus rajonā. Sarkanā Krusta darbinieki, kas šeit saimnieko, gan atzīst, ka tā patiesība ir patversme, kurā var ierasties arī dzērumā.

Par katru atskurbtuvēs nonākušo valdība vietvarām pārskaita 15 eiro. Taču līdz šim nekur nebija teikts, kādam jābūt atskurbtuves pakalpojumu klāstam.

Rezultātā valdība vienojās, ka arī turpmāk, tas ko darīt ar iereibušiem cilvēkiem uz ielas, būs pašvaldību problēma. Tiek gan solīts izstrādāt zināmu labas atskurbtuves standartu, kuru tam vajadzēs ievērot.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas