Atsakoties no brīvpusdienām, IZM budžetā ietaupītu 20 miljonus eiro

4 komentāri

Valsts varētu atteikties no brīvpusdienu finansēšanas pirmo līdz ceturto klašu skolēniem, lai nodrošinātu bērnudārzu skolotāju algu pieaugumu.

Ar šādu ideju klajā nācis izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Viņš piedāvā, ka skolēnu brīvpusdienas turpmāk finansētu tikai pašvaldības. Savukārt valsts pašvaldībām to kompensētu, nodrošinot bērnudārzu skolotāju algu pieaugumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ministrs akcentē, ka pašvaldībām būtu obligāts pienākums finansēt brīvpusdienas skolēniem līdz 4. klasei, ko līdz šim darīja valsts. Tomēr valdība iepriekš bija apņēmusies pakāpeniski līdz 2018. gadam ieviest brīvpusdienas līdz 6. klasei. Ja jaunā ideja stātos spēkā, tad pastāv iespēja, ka šis mērķis netiks izpildīts.

Video

LNT Ziņu uzrunātajās pašvaldībās Šadurska priekšlikumu pagaidām vērtē piesardzīgi, norādot, ka par ideju vēl nepieciešamas diskusijas un jāiepazīstas ar precīzākiem aprēķiniem.

Par šo un citiem tematiem plašāk – LNT Ziņās plkst. 20.00!

4 komentāri

TOP komentāri

 • Seniors
  +2

  Seniors

  Savu laiku , pasvaldibas gadaja skolniekiem pusdienas . Vecaki , kolhozu vadiba saveda skolam , kartupelus , burkanus , kapostus , pat galu . Gudras galvas izdomaja , kad jalobe uznemejus ! ar to ari visu salaida griste . Paradijas nederiga partika un t.t. Domaju , kad ari SADURSKIS balsoja , par tadu izdaribu ? Tagad , nacis pie prata ? Neka nabija , vecais sakarni ! gadasi par pusdienam , macibam un visu vajadzigo ! Pietiks gulet uz lauriem , un sanemt lielo algu , ko kopigi ar Aboltinu , pasi sev , PIESKIRAT , neprasot TAUTAI ! STRADAJIET !

  20.04.2016 05:54

 • tyk
  0

  tyk

  Mes jau pasi esam idioti, ka atlaujam par sevi nirgaties. Vnk tupa majas sezam un rakstam gudrus komentarus ka jasak kaut kas darit ta bikses pilnas

  21.04.2016 21:02

 • simpsons
  0

  simpsons

  ja šitiem parazītiem beigtu finanssēt algas..... vaiii ku daudz naudas paliktu parī

  21.04.2016 08:57

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas