Atceries! Svecītes pie Rīgas pils mūra jānovieto īpaši izveidotā režģī

0 komentāri

Jau rīt, 11. novembrī, Latvijā svinēsim Lāčplēša dienu. Un viens no vizuāli iespaidīgākajiem notikumiem ir piemiņas svecīšu aizdedzināšana pie Rīgas pils mūriem.

Lai ar sveķiem un sodrējiem nesabojātu Rīgas pils mūra sienas, 11. novembra krastmalā pie mūra sienām uzstādīti nerūsējošā tērauda režģi, kur iedzīvotāji tiek aicināti izvietot svecītes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Patlaban 11. novembra krastmalā tie jau ir uzstādīti un piestiprināti pie Rīgas pils mūra. Tā ir noņemama konstrukcija, kuru turpmāk vienmēr plāno izmantot Lāčplēša dienā, lai Rīgas pils vēsturisko mūri pasargātu no nokvēpšanas un termiskās iedarbības.

Iedzīvotāji tiek aicināti svecītes nelikt uz ietves, bet izmantot tam paredzētās novietnes.

Režģu sienai paredzēti 175 posmi, tās garums ir 184 metri, bet platums – viens metrs. Speciālisti aprēķinājuši, ka kopumā šajās konstrukcijās būs iespējams izvietot 10 500 svecīšu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas