Atceries! Jumta attīrīšana no sniega ir katra nama īpašnieka pienākums

0 komentāri

Pamatīgais putenis šodien būtiski apgrūtinājis satiksmi gan Rīgā, gan visā Latvijā, rīta pusē kavējās pat vilcienu satiksme. Bieza sniega sega krājas ne tikai uz ielām, bet arī uz namu jumtiem.

To tīrīšana ir katra ēkas īpašnieka pienākums, tomēr vēlams izvērtēt, vai pats saimnieks spēs notīrīt jumtu droši bez piemērota ekipējuma, zināšanām un prasmēm.

Ēkām ar vairākiem stāviem tīrīšanas darbus veic industriālie alpīnisti, kas iesaka sākt šos darbus laikus, kamēr nav izveidojusies pārāk bieza un smaga sniega kārta vai lāstekas, kas var radīt draudus gājējiem un ielās novietotajām automašīnām.

Par nenotīrītiem jumtiem var ziņot Rīgas izpilddirekcijām. Ja tomēr gadās nelaime un gājējam vai transportlīdzeklim uzkrīt sniegs vai lāsteka, ar pretenzijām civiltiesiskā kārtā var vērsties pret ēkas saimnieku, taču svarīgi ir izsaukt policiju un fiksēt notikušo, lai būtu pierādījumi nodarītajam kaitējumam.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas