ASV uz Latviju nosūtīs četrus tankus un 12 kaujas mašīnas

0 komentāri

Lai stiprinātu Baltijas valstu drošību, ASV uz Latviju oktobra sākumā nosūtīs četrus tankus un 12 kaujas mašīnas, kuras kopumā apkalpos 150 amerikāņu liela vienība.

Oktobra sākumā paredzēts veikt rotāciju Ādažu bāzē izvietotajiem ASV spēkiem. Pašreiz tur kopš aprīļa esošo Gaisa desanta brigādes rotu nomainīs ASV armijas Pirmās kavalērijas divīzijas smagās bruņutehnikas rota, kuras sastāvā tiks izvietoti divi vadi ar 12 “Bradley” tipa kāpurķēžu kaujas mašīnām un viens vads ar četriem “Abrams” tipa kaujas tankiem.

Šie tanki šobrīd tiek uzskatīti par labākajiem pasaulē, “Abrams” tipa tankus ASV armija ļoti sekmīgi izmantoja Irākas kara laikā.

Jau ziņots, ka Baltijas valstu drošības stiprināšanai uz Latviju savus karavīrus varētu nosūtīt arī Vācija, Beļģija, Ungārija, Kanāda un citas valstis.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas