ASV armija nākamgad varētu palielināt militāro klātbūtni Austrumeiropā

0 komentāri

Pagaidām papildu bruņutehnikas izvietošana minēta varbūtības izteiksmē. Taču pamatojums ir visai nepārprotams – vairot Baltijas valstu un Polijas drošību, reaģējot uz agresīvo Maskavas politiku, kas jau novedusi pie Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Kopš situācijas eskalēšanās Ukrainā, pārmaiņas skar arī tās Austrumeiropas valstis, kuras atrodas NATO sastāvā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Nedēļas sākumā, ASV armijas komandieris Eiropā Bens Hodžs, atrodoties vizītē Lietuvā paziņoja, ka viņa valsts karavīri Baltijā un Polijā paliks arī nākamgad.

Tagad, bet jau atrodoties, Igaunijā Hodžs klāt pielicis vēl 150 tankus. Tā ziņo aģentūra AFP.

Kā LNT pavēstīja Aizsardzības ministrijā, Bena Hodža paziņojums uztverams kontekstā ar NATO Velsas samitā lemto – proti, pastiprināt, drošības izjūtu alianses austrumos.

Līdzīgu viedokli LNT pauda arī Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš. Viņš uzsvēra, ka par spīti atsevišķiem apgalvojumiem, ka NATO vecās dalībvalstis reāla konflikta gadījumā no konfrontācijas atturēsies, realitātē piektais pants darbojas.

Teorētiski, 150 tanku parādīšanos Austrimeiropā, Krievija var pasniegt kā apdraudējumu savu robežu tuvumā. Tādēļ oficiāli, tanku pārdislokācija tiek definēta kā ļoti ilgu mācību sastāvdaļa , kur karavīri mainīsies, bet tanki paliks.

Daži ASV tanki Ādažu militārajā bāzē, kopā ar šīs valsts karavīriem atrodas jau šobrīd. Cik varētu pienākt klāt pagaidām nav zināms.

Valdība vakar nolēma pusmiljonu eiro atvēlēt biežākām gaisa patruļām, kuras nodrošina sabiedroti valstu iznīcinātāji.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas