Arvien vairāk ārzemnieku vēzi ārstē tieši Latvijā

0 komentāri

Latvijā medicīnas eksports katru gadu palielinās vismaz par 10%, taču joprojām nav vienotas stratēģijas, kā šo nozari attīstīt valstiskā līmenī.

Pēdējos mēnešos Latvijā ļoti strauji sāk attīstīties viena no medicīnas tūrisma nozarēm – vēža ārstēšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikai oktobrī vien mūsu mediķi saņēmuši 300 vēstules no ārzemju pacientiem. Viņi interesējas par iespēju ārstēt ādas vēzi, melanomu, tieši Latvijā.

Pateicoties Latvijas zinātnieku sasniegumam – viroterapijai –, esam kļuvuši par atpazīstamu medicīnas tūristu galamērķi.

Ja pirms pieciem gadiem pie mums ādas vēzi brauca ārstēties 10 pacientu gadā, tad pērn šis skaits desmitkāršojies, bet šobrīd par iespēju ārstēties interesējas 300 pacienti no citām zemēm.

Šogad novērots amerikāņu pacientu pieplūdums – no visiem ādas vēža slimniekiem tie ir vismaz trešā daļa, lai gan šogad pie mums ir ārstējušies arī pacienti no Austrālijas, Šrilankas un Taizemes.

Medicīnas eksporta asociācijā ar viroterapijas panākumiem ārzemju pacientu vidū ļoti lepojas, vienlaikus atzīstot, tādi sasniegumi būtu vēlami arī citās medicīnas nozarēs, taču trūkst kopīgas politikas, kā attīstīt medicīnas tūrismu valstiskā līmenī.

Kā uzskata Medicīnas eksporta asociācijas prezidents, vienota stratēģija palīdzētu, pirmkārt, gūt peļņu, kā arī piesaistītu jaunus pacientus. Kā viens no mazākajiem ierosinājumiem izskan – ievietot vismaz Nacionālā veselības dienesta mājaslapā informāciju arī svešvalodās.

Šobrīd ārvalstu pacients, kurš ārstē ādas vēzi, par saņemtajiem medicīnas pakalpojumiem valstī atstāj pat vairākus tūkstošus eiro. Pie mums medicīnas tūristi brauc veikt arī kuņģa samazināšanas operācijas, plastiskās operācijas, zobu ārstēšanu, tikpat populāras dažādas medicīniskās pārbaudes.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas