Arvien gados jaunāki cilvēki sirgst ar diska trūci

0 komentāri

Daudzi pašreiz bauda ziemas priekus uz kalna, taču ir cilvēki, kam šis prieks ir liegts. Pie radījuma Bez Tabu vērsušās vairākas mammas, kas ir satrauktas par savu bērnu nākotni, jo pašreiz jauniešu vidū ļoti liels skaits sirgst ar diska trūci.

Lai gan šī slimība parasti piemeklē cilvēkus vecuma grupā no 40 līdz 60 gadiem, ārsti ir pārsteigti, ka pēdējā laikā ar to sirgst arī jaunieši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gundars ir 22 gadus vecs jaunietis, viņš par diska trūci uzzināja pirms gada. Kopš tā laika jaunietis nav varējis ne braukt ar riteni, ne ilgstoši sēdēt.

”Viss sākās ar to, ka sajutu jostas daļā sāpes, pēc tam tirpoņa aizgāja uz kājām. Devos pie ģimenes ārsta, un tā arī konstatēja, kas par vainu,” stāsta Gundars.

Neiroķirurgs Igors Aksiks stāsta, ka jauniem cilvēkiem šī kaite attīstās tāpēc, ka jaunieši aizvien biežāk un ilgāk laiku pavada, sēžot pie datora.

”Mazaktīvs dzīves veids, nepareiza statiska poza. Rodas nepareizs mugurkaula izliekums,” stāsta mediķis.

Diska trūce ir mugurkaula stāvoklis, kas rodas, kad starpskriemeļu diska gēlveida centrs caur vājāku vietu tiek izgrūsts uz āru. Ja diska izvirzījums pieskaras vai saspiež tuvumā esošo muguras nervu, var rasties sāpes mugurā un kājās.

Vairāk skaties pievienotajā video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas