Arvien gados jaunāki cilvēki sirgst ar diska trūci

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Daudzi pašreiz bauda ziemas priekus uz kalna, taču ir cilvēki, kam šis prieks ir liegts. Pie radījuma Bez Tabu vērsušās vairākas mammas, kas ir satrauktas par savu bērnu nākotni, jo pašreiz jauniešu vidū ļoti liels skaits sirgst ar diska trūci.

Lai gan šī slimība parasti piemeklē cilvēkus vecuma grupā no 40 līdz 60 gadiem, ārsti ir pārsteigti, ka pēdējā laikā ar to sirgst arī jaunieši.

Gundars ir 22 gadus vecs jaunietis, viņš par diska trūci uzzināja pirms gada. Kopš tā laika jaunietis nav varējis ne braukt ar riteni, ne ilgstoši sēdēt.

”Viss sākās ar to, ka sajutu jostas daļā sāpes, pēc tam tirpoņa aizgāja uz kājām. Devos pie ģimenes ārsta, un tā arī konstatēja, kas par vainu,” stāsta Gundars.

Neiroķirurgs Igors Aksiks stāsta, ka jauniem cilvēkiem šī kaite attīstās tāpēc, ka jaunieši aizvien biežāk un ilgāk laiku pavada, sēžot pie datora.

”Mazaktīvs dzīves veids, nepareiza statiska poza. Rodas nepareizs mugurkaula izliekums,” stāsta mediķis.

Diska trūce ir mugurkaula stāvoklis, kas rodas, kad starpskriemeļu diska gēlveida centrs caur vājāku vietu tiek izgrūsts uz āru. Ja diska izvirzījums pieskaras vai saspiež tuvumā esošo muguras nervu, var rasties sāpes mugurā un kājās.

Vairāk skaties pievienotajā video!

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas