“Ārstu neizdarības noklusē, jo nav cita ārsta, kas izkonkurētu esošo!” Reģionos trūkst speciālistu

0 komentāri

Starp slimnīcām notiek nežēlīga cīņa par kadriem. Slimnīcas ir spiestas piedalīties teju vairāksolīšanā, lai tikai tiktu pie trūkstošajiem speciālistiem.

Tāpēc aktuāls jautājums, kā reģionālajām neatliekamās palīdzības slimnīcām piesaistīt jaunos ārstus. Par to šodien diskutēja reģionālo ārstniecības iestāžu vadītāji kopā ar Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēkiem. Slimnīcām šobrīd trūkst tieši to mediķu, kas būtu gatavi strādāt diennakts režīmā, sniedzot neatliekamo palīdzību. Slimnīcas, kas atrodas Pierīgā, vēl var atrast kādu strādājošo, taču, jo tālāk no Rīgas, jo grūtāk to izdarīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
Dainis Širovs
“Ogres rajona slimnīcas” valdes priekšsēdētājs

Dzemdniecībā šogad tiks uzņemti pieci jauni dzemdību speciālisti, kuri ir sagatavoti, bet visā valstī kādi 30 būtu vajadzīgi. Tas ir gaužām par maz. Un tas rada to, ka katrs iestādes vadītājs katram ņēmējam faktiski pielūdzās un ir spiesti piesegt savu ārstu neizdarības un noklusēt, ko nevajag noklusēt, jo nav cita ārsta, kas izkonkurētu esošo, kas nav tik veiksmīgs. Tas kvalitāti veselības aprūpē atsevišķās specialitātēs pozitīvi neietekmē.

Reģionālās slimnīcas cer uz rezidentu piesaisti. Šobrīd reģionālo slimnīcu pārstāvji tikās arī ar Medicīnas fakultātes 6. kursa studentiem, lai pārrunātu iespējamo sadarbību rezidentūras laikā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas