Ārlietu ministrijā sāk strādāt pirmais eksperts no ES valstīm

0 komentāri
Ārlietu ministrijā sāk strādāt pirmais eksperts no ES valstīm
FOTO: LETA

Gatavojoties Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē, šonedēļ Ārlietu ministrijā darbu ir uzsācis pirmais ES partneru sūtītais eksperts.

Somijas Ārlietu ministrijas diplomāte Satu Mattila Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā strādās ar Baltijas jūras stratēģijas jautājumiem un līdzdarbosies ikgadējā Baltijas jūras stratēģijas foruma organizēšanā, kas ir plānots 2015.gada 15.jūnijā un 16.jūnijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Somijas ekspertei ir ievērojama pieredze darbā ar Baltijas jūras reģiona jautājumiem. Viņa ir vadījusi Reģionālās sadarbības nodaļu Somijas Ārlietu ministrijā, kā arī bijusi atbildīga par Somijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomē norisi.

Ārlietu ministrija konsultējas arī ar citām ES dalībvalstīm tādām kā Vāciju, Luksemburgu, Franciju un Lielbritāniju par ekspertu piesaistīšanu Latvijas prezidentūrai ES Padomē.

Drīzumā ir gaidāma arī šo valstu sūtīto ekspertu ierašanās Rīgā. Ekspertu nosūtīšana darbā uz prezidentūras valsti ES Padomē ir ES plaši izplatīta prakse. To regulāri izmanto arī Latvija. Tā piemēram, Latvijas diplomāte šobrīd strādā Itālijas Ārlietu ministrijā.

Ekspertu uzturēšanās izdevumus sedz nosūtošā valsts, savukārt darba uzdevumus un instrukcijas tie saņem tikai no uzņemošās valsts.

Ekspertu klātbūtne prezidentūrā ir abpusēji noderīga un izdevīga, jo tā palīdz dalīties ar pieredzi un zināšanām. Tā arī dod iespēju iepazīties ar prezidentūras organizatorisko jautājumu dažādiem risinājumiem.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas