Arhitekts Blūms: Vanšu tiltu vajag nojaukt!

2 komentāri
Arhitekts Blūms: Vanšu tiltu vajag nojaukt!
LETA

“Es vienmēr esmu teicis un līdz kapa malai teikšu – Vanšu tiltu vajag nojaukt!” Tā LNT cikla Latvijas faili filmā Varas rezidence – Rīgas pils atklāj arhitekts, Rīgas pils atjaunošanas padomes loceklis Pēteris Blūms.

“Pilij ir jādominē ainavā. Ainavā nav jādominē tiltam, kurš dominē pār Rīgas pili, ka mēs no augšas skatāmies uz prezidenta kabinetu. Tas ir nepareizi. Tā nevajag būt,” sarunā ar filmas veidotāju Aleksi Zoldneru sacīja Blūms.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jau kopš Livonijas ordeņa laikiem tas, kurš valdījis Rīgas pilī, valdījis arī Latvijas teritorijā. Celtnē pie Daugavas tapusi vēsture un saglabājušās liecības no vācu, poļu, zviedru, krievu un Pirmās brīvvalsts laikiem. Kādus noslēpumus glabā senā pils, kas celta tieši uz Rīgas robežas? Kā zudušo spožumu atguva ilgstoši novārtā atstātā ēka, kas pārdzīvoja arī postošu ugunsgrēku?

Par to LNT cikla Latvijas failidokumentālajā filmā Varas rezidence – Rīgas pils ar bijušo Valsts prezidentu, pils atjaunošanas padomes vadītāja Imanta Lancmaņa, arhitektu un vēstures ekspertu piedalīšanos. Filma Varas rezidence – Rīgas pils būs skatāma svētdien, 26. jūnijā, plkst. 20.10.

2 komentāri

TOP komentāri

  • Žanets
    0

    Žanets

    Pēteris Blūms arī uz vecumu mēģina būt oriģināls, lai sabiedrība viņu pamanītu. Tās ir alkas pēc slavas.

    26.06.2016 23:02

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas