Arhitekti lūdz piešķirt kultūras pieminekļa statusu Okupācijas muzejam

0 komentāri

Turpinās jezga ap Okupācijas muzeja rekonstrukciju. Lai apturētu piebūves – Nākotnes nama – celtniecību, arhitekti vērsušies pie kultūras ministres ar lūgumu piešķirt Okupācijas muzejam aizsargājama kultūras pieminekļa statusu. Ja muzejs par tādu tiks atzīts, iecere par piebūvi kļūs nepiepildāma.

Arhitektu aicinājums piešķirt Okupācijas muzejam kultūras pieminekļa statusu piešķīlis uguni jau tā karstajai diskusijai par muzeja piebūvi – jau iepriekš vairāki arhitekti iebilduši pret Nākotnes nama būvniecību.

Gunāra Birkerta izstrādātais projekts Nākotnes nams paredz pašreizējai Okupācijas muzeja ēkai pievienot piebūvi un memoriālu. Pret šādu pārbūvi iebilst 20 atzīti arhitekti, aizstāvot ideju, ka ēka atstājama kā modernisma arhitektūras piemineklis.

Tomēr valdība lēma turēt represētajiem doto solījumu, un izskanējušos iebildumus vērā neņēma. Lai ēkas un Strēlnieka laukuma ansambli tomēr saglabātu neskartu, arhitekti izvilkuši nākamo kārti – aicinājuma muzeju atzīt par valsts nozīmes arhitektūras un kultūras pieminekli.

Arhitekti pamatojas uz to, ka muzeja autors Lūsis-Grīnbergs nav atļāvis pārveidot savu darbu, turklāt ansambļa atzīšana par kultūras pieminekli godinātu pilsētbūvnieka piemiņu.

Okupācijas muzeja pārstāvji par šādu rīcību pauž izbrīnu, vaicājot, kāpēc lūgums pēc pieminekļa statusa nenotika 1999.gadā, kad visi sprieda par ēkas nojaukšanu.

Kultūras ministrija, pie kuras arhitekti ar savu lūgumu vērsušies, TV3 ziņām norādīja, ka šis nav politisks jautājums un lēmuma pieņemšana atstāta uz pieminekļu aizsardzības inspekcijas pleciem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas