Aptauja atklāj, ka katrs ceturtais Latvijas jaunietis alkoholu pagaršojis 11 gadu vecumā

0 komentāri

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Veselības ministrija apņēmusies pamatīgi ierobežot grādīgās dziras popularitāti skolēnu vidū. Tiks uzsākta informatīvā kampaņa, lai nepieļautu, ka veikalos alkohols tiek pārdots nepilngadīgajiem. Savukārt policija ar bažām gaida 1. septembra vakaru, kas teju katru gadu izvēršas ļoti dramatisks.

Teju vai katru gadu vairākiem skolēniem  1. septembris izvēršas par skarbu mācību – satiekot draugus un kārdinājuma mudinātiem, pārmērīgi lietojot alkoholu, gadās iekulties nepatikšanās. Sevišķi spilgti to var manīt Rīgas ielās. Policija atklāj biedējošu tendenci – alkoholu milzu apmēros sāk lietot arvien jaunāki skolēni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Te atbildība jāuzņemas arī pārdevējiem, kas grādīgo dziru nodod nepilngadīgo rokās.

Skolēnu ”žūpību” apkarot sola veselības ministrs. Par nodokļu maksātāju naudu – 25 000 eiro – tiks rīkota kampaņa ar nosaukumu Lai būtu skaidrs – dalīti bukleti, izveidota mājaslapa, veikti kontrolpirkumi un rīkotas diskusijas. Tāpat iecerēts arī mainīt alkohola iepakojuma atveidu.

Ministrs gan atzīst, ka ilgtermiņā nepieciešams radīt jauniešiem alternatīvu veidu, kā pavadīt brīvo laiku, un alkohola vietā vislabāk būtu piedāvāt plašas iespējas sportot.

Aptaujas liecina, ka katrs ceturtais jaunietis, kurš lietojis alkoholu, pirmo reizi to garšojis 11 gadu vecumā vai pat agrāk.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas