Apsveicami! Vairāki desmiti brīvprātīgo strādā, lai normālā dzīvē atgrieztu tiesātus jauniešus

0 komentāri

Lai ieslodzījuma vietās pabijušos jauniešus pēc soda izciešanas atgrieztu atpakaļ normālā dzīvē, pirmo reizi Latvijā norisinās eksperimentāls projekts, kurā vismaz 3 stundas nedēļā šie jaunieši pavada kopā ar brīvprātīgajiem. Šobrīd projektā piedalās 21 iepriekš sodīts jaunietis un gandrīz četras reizes vairāk brīvprātīgo.

Laura ir viena no 72 brīvprātīgajiem šajā projektā. Viņas aizbilstamajam jaunietim ir pāri 20 gadiem, taču par puiša pagātni viņai maz zināms.

Iepriekš Laura viņu klātienē satikusi vienu reizi, bet drīzumā iecerējusi kopā apskatīt Nacionālo bibliotēku, attaisnojot galveno projekta būtību – saturīgi pavadīt brīvo laiku ar iepriekš sodīto jaunieti.

Laura nelolo ilūzijas kādu cilvēku izmainīt, drīzāk gan parādīt pasauli no cita skatu punkta.

Dienā, kad LNT ziņas satiek jauno sievieti, bija plānots kopā ar aizbilstamo doties uz kino, bet puisis šobrīd aktīvi meklē darbu un visu dienu pavada darba intervijās. Taču savu stāstu uzticēt televīzijai viņš un arī citi projekta dalībnieki atteicās.

Galvenais iemesls, kāpēc projektā iesaistītie iepriekš sodītie jaunieši nepiekrīt pat absolūti aizklātai intervijai, ir bailes no sabiedrības nosodījuma, kā arī vēlme iepriekšējai pieredzei pārvilkt treknu svītru.

Šī projekta īstenotāji, Valsts probācijas dienests, skaidro, ka aizbilstamo vidū ir jaunieši, kuri ar likumu pretrunā nonākuši visdažādākajos veidos un atrodas dienesta uzraudzībā. Šo jauniešu vecuma amplitūda no 16 līdz 25 gadiem.

Pirmie pāri kopā darbojas apmēram trīs mēnešus, un liela daļa no brīvprātīgajiem jau iepriekš dzīvē darījuši ko līdzīgu, piemēram, strādājuši kā psihologi. Mēnesī vienam pārim tiek segti arī izdevumi 30 eiro apmērā uz abiem

Zināms, ka šis projekts turpināsies līdz gada beigām un pēc tam lems par to, vai šādu ieceri turpināt nākotnē. Visu šo gadu strādāt kopā ar iepriekš sodīto jaunieti cer arī Laura. Pagaidām vēl abi sarunās noskaidro kopīgās intereses un atklājies, ka puisi saista mūzika un sports.

Foto:

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas