Aprīlis iesāksies ar mēreni siltu laiku! Uzzini laika vērotāja jaunākās prognozes

0 komentāri

Pēc siltās ziemas pavasaris šogad Latvijā atgriezās mēnesi agrāk nekā ierasts – jau februārī, bet martā vidējā gaisa temperatūra bija pusotru grādu virs normas. Uzzini, kādi laikapstākļi būs tuvākajos mēnešos un kādu vasaru savās prognozēs redz dabas zīmju pētnieki un meteorologi?

Šopavasar vairākas aprīļa tiesības uz gājputniem, bērzu sulu un pirmajiem pavasara ziediem jau paspēja piesavināt pirmais pavasara mēnesis – marts, stāsta laika vērotājs no Siguldas novada Imants Kalniņš. Taču aprīlī krietni siltāks nekļūs, atstājot maijam visas siltākā pavasara mēneša iezīmes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Imants Kalniņš, laika vērotājs

Aprīlis būs ar mainīgajiem laikapstākļiem – nedz lielo siltumu nebūs, nedz aukstuma nebūs. Tik skaists laiks kā pa Lieldienām stipri ilgi jāpagaida. Dienā ap 10 grādiem, naktī + 1, 2, 3. Nekas vairāk nebūs, aprīlis ir mānīgs mēnesis.

Protams, būs dienas, kurās termometra stabiņš pakāpsies līdz + 15 grādiem un nedaudz vairāk, bet tas nebūs uz ilgu laiku, paredz laika vērotājs. Abi pavasara mēneši varētu būt mēreni silti, bet ne vēsi, taču, lai zinātu vairāk par laiku aprīlī un maijā, ir vērts tuvākajā laikā pievērst uzmanību dabas zīmēm.

Mūsu sentēvi ticēja, ja pavasaris lietains, būs laba raža. Vēl būtu jāvēro vārnas – ja viņas peļķēs plunčājas, būs silts laiks. Bet, ja vēlaties, lai mati aug, ļaujieties pavasara lietum.

Sinoptiķi šoreiz piekrīt laika vērotājam

Mēneša beigās kļūs pavisam silts – būs dienas, kad gaisa temperatūra pakāpsies līdz + 20 grādiem, bet tad sāks ziedēt ievas un atkal kļūs krietni vēsāks.

Sinoptiķi par vasaru vēl nespriež, bet laika vērotājs Imants Kalniņš paredz mēreni siltu pirmo vasaras mēnesi, tas noteikti nebūs tik auksts kā pērnais jūnijs, taču jūlijā var būt ilgstošas lietavas, jo šopavasar nebija palu, taču plūdus pēc Imanta Kalniņa domām, var sagaidīt tieši vasaras vidū.

Laika ziņas

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā