Apdrošinātājs nevēlas izmaksāt vairāk nekā 4 miljonu kompensāciju par Rīgas pils ugunsgrēku

0 komentāri

Kārtējo reizi skandāls ap Rīgas pili. Šoreiz nepatīkamu pārsteigumu sagādājis apdrošināšanas uzņēmums Baltijas Apdrošināšanas nams, kas atsakās valstij izmaksāt vairāk nekā 4 miljonus eiro lielu apdrošināšanas prēmiju, meklējot visdažādākos ieganstus un argumentus. Tikmēr pilī remontdarbi turpinās. 

Baltijas Apdrošināšanas namā Rīgas pils bija apdrošināta pret uguns, ūdens, plūdu, vētras, trešo personu prettiesiskās rīcības un zādzību risku. Pirms pusotra gada vēsturisko ēku nopostīja ugunsgrēks, taču apdrošinātāji naudu neatmaksā.

Baltijas Apdrošināšanas nams pieder uzņēmējam Ērikam Teilānam. Savukārt viņš ir Rīgas mēra Nila Ušakova padomnieks un tuvs draugs. Liels bija Valsts nekustamo īpašumu pārsteigums, kad Teilāna vadītā firma atsacījās segt ugunsnelaimes nodarītos zaudējumus. Runa esot par summu aptuveni 4 miljonu eiro robežās – tā tiekot vēl aprēķināta.

Tikmēr citi apdrošinātāji – BTA – pēc ugunsgrēka bez ierunām samaksāja vairāk nekā 200 000 eiro par ugunsgrēkā bojātiem celtniecības darbiem un materiāliem.

Pils remontdarbu izmaksas pašlaik sedz no īpaša konta, kurā naudu – 4,5 miljonus eiro –  ieskaitījuši paši būvnieki. Lai gan ēkas remontdarbi notiek teju triecientempā, uzraugi ir pārliecināti, ka galarezultāts neliks vilties.

Pili šodien apskatīja Valsts prezidents Andris Bērziņš. Lai gan jau pēc pāris mēnešiem ir gaidāmas prezidenta vēlēšanas, Bērziņš aizvien neatklāj, vai kandidēs, un atsakās prognozēt, kuram tad būs tas gods rudenī pili atklāt.

Kopš postošā ugunsgrēka Rīgas pilī apritējis posotrs gads. Remontdarbu veicēji lēš, ka pašlaik paveikti aptuveni 85% no visa nepieciešamo darbu apjoma.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas