Apdraudētas lauku skolas! Grib noteikt minimālo skolēnu skaitu pamatskolās

1 komentārs

Parādījusies jauna ideja izglītības jomas reformai. Finanšu ministrijā rosina noteikt minimālo skolēnu skaitu pamatskolās. Šā plāna īstenošana neizbēgami novestu līdz vairāku mazo lauku skolu slēgšanai, taču ļautu ieekonomēt naudu Izglītības jomas budžetā.

Kā jau to varēja prognozēt, Finanšu ministrijas ieteikums saskāries ar lielu pretestību pašvaldībās. Plānam nav viennozīmīga atbalsta arī valdošajā koalīcijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Bērnudārza koncertā, kas veltīts sēņu tēmai, uzstājās sešgadīgie bērni. Jau nākamgad viņi tajā pašā ēkā uzsāks skolas gaitas. Zaķumuižas pamatskolas direktore stāsta, – visas klases skolā ir nokomplektētas un vairums skolēnu ir mācījušies arī tepat bērnudārzā.

Taču ne visas pamatskolas var lepoties ar lielu audzēkņu skaitu. Attālākajos lauku rajonos pamatskolu klasēs ir vien daži bērni. Finanšu ministrijā norāda, valsts nevar atļauties uzturēt mācību iestādes, maksāt skolotājiem algas, ja tajās mācās vien daži bērni. Ministrijas parlamentārais sekretārs rosina noteikt minimālo skolēnu skaitu pamatskolu klasēs.

Šā plāna īstenošana neapšaubāmi novestu līdz vairāku mazo skolu slēgšanai vai pievienošanai citām mācību iestādēm. Izglītības ministrijā norāda, ka šāda reforma nav darba kārtībā. Arī Saeimas Izglītības komisijas vadītājs noskaņots skeptiski.

Arī Pierīgā esošās Zaķumuižas pamatskolas direktore uzskata, ka šis jautājums būtu jāatstāj pašvaldību ziņā.

Pašreiz spēkā esošā kārtība paredz, ka pamatskolai jābūt pēc iespējas tuvāk bērna dzīvesvietai. Ja nāktos slēgt vairākas nerentablās mazās skolas, pieaugtu laiks, kas jāpavada ceļā. Turklāt daudzās vietās Latvijā ceļi ziemā ir neizbraucami. Taču, no otras puses, ieviešot reformu valsts ieekonomētu naudu, kuru varētu novirzīt izglītības kvalitātes celšanai vai pedagogu atalgojuma palielināšanai. Atgādinām, ka valdība jau ir apstiprinājusi minimālo skolēnu skaitu desmitās klases atvēršanai.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • ES
    0

    ES

    Vai kāds ir rēkinājis, cik maksā transports, lai bērnus aizvestu uz tālajām skolām,bērnu salšana un saslimšanas, ja autobuss neatnāk vai atbrauc pēc kādas stundas?Izglītības budžeta varbūt ietaupijums, bet valsts budžetā noteikti nē, bet ministrijas jau atbild par savu resoru, nevis valsti.

    25.10.2015 13:52

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas