Apbedīšanas biroji slēpj ienākumus un piesavinās klientu naudu

0 komentāri

Puse apbedīšanas nozares uzņēmumu neuzrāda nekādus ieņēmumus, ēnu ekonomikas īpatsvars nozarē pērn varētu būt vismaz 5,45 miljoni eiro, norāda Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja Ināra Pētersone.

Ināra Pētersone arī atzina, ka ēnu ekonomikai šajā nozarē ir tendence pieaugt. Pārkāpumus apbedīšanas pakalpojumu nozarē atklājuši arī patērētāju tiesību aizstāvji, norādot uz negodīgu komercpraksi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Centra vadītāja Baiba Vītoliņa šorīt intervijā 900 Sekundēm norādīja, ka cilvēkiem ir sarežģīti noskaidrot šo pakalpojumu cenas un par ko tad īsti tiek maksāts. Tāpat lielāks apgrozījums ir uzņēmumiem, kas atrodas slimnīcu un morgu tuvumā.

Bijuši arī gadījumi, kad, izmantojot klientu nezināšanu, uzņēmumi piesavinās valsts izmaksātos apbedīšanas pabalstus vai iekasē naudu par pakalpojumiem, ko valsts nodrošina bez maksas, piemēram, par miršanas apliecības izsniegšanu. Patērētāju aizstāvji norāda, ka nākamgad apbedīšanas joma būs viena no prioritātēm viņu darbā un neizslēdz iespēju par speciāla regulējuma noteikšanu nozarei.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas