Amerikas latvieši piešķir pabalstus Latvijas maznodrošinātajiem

0 komentāri

Šodien plkst.12.30 Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā Amerikas Latviešu apvienība (ALA) pasniedza stipendijas maznodrošinātām ģimenēm, bāreņiem un studentiem.

Projektu vadītāja Veronika Ļemeševska norāda, ka stipendijas tiks pasniegtas 11 daudzbērnu maznodrošinātajām ģimenēm no Valmieras, Cesvaines, Ilūkstes, no Galēnu, Izvaltas, Kolkas, Olaines u.c. pagastiem, 16 studentiem no daudzbērnu ģimenēm, bāreņiem no Vietalvas, Jaunpils, Ābeļu, Salnavas pagasta, no Cēsīm, Lielvārdes, Kandavas, Rīgas un citām pilsētām, kā arī vienam smagi slimam bērnam no Daugavpils novada Višķu pagasta. Līdz ar to stipendijas kopumā saņems 46 ģimenes, 18 studenti un viens slims bērns.

Stipendijas pasniegs ALA sadarbības ar Latviju nozares vadītājs Ēriks Krūmiņš, ALA pārstāve Latvijā Astrīda Jansone un Latvijas Bērnu fonda (LBF) vadītājs Andris Bērziņš.

ALA ir organizācija, kas vieno ap 100 000 latviešu visā Amerikā. ALA sadarbība ar LBF aizsākta pirms 1994.gada. ALA palīdzība tiek piešķirta galvenokārt no individuāliem ASV dzīvojošo latviešu ziedojumiem. Divdesmit sadarbības gadu garumā ALA Latvijas ģimenēm ir piešķīrusi vairāk nekā 2,5 miljonus dolāru (2,007 miljonus eiro).

Pēdējo gadu laikā piešķirto stipendiju daudzums ir pieaudzis. Pašlaik daudzbērnu maznodrošinātajām ģimenēmstipendijas tiek piešķirtas uz vienu vai diviem gadiem – ik mēnesi tie ir 360 dolāri (289 eiro). Studentiem stipendijaspiešķir vienam mācību gadam, katra stipendija ir 2000 dolāru (1605 eiro) liela un tiek izmaksāta divās daļās – mācību gada sākumā un pēc semestra sekmīgas nokārtošanas. Sekmīgie studenti stipendiju saņem, sākot no otrā mācību gada līdz pat bakalaura grāda iegūšanai.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas