Aizvien biežāk tiek būvēti ”bezpersoniski šķūņi”, kas bojā Latvijas pilsētu arhitektūru

1 komentārs

Zaļa pļava ar izbūvētiem celiņiem pastaigām, neskarta daba, kuru papildina skats uz krāšņo Jelgavas pili. Vai tiešām Jelgavas pilsētas amatpersonas pieļaus, ka šajā vietā būvēs lielveikalu?

Jelgavas pils, kas zināma arī kā slavenā Krievijas galma arhitekta Rastrelli pils un ir viena no nedaudzajām bijušās Kurzemes–Zemgales hercogistes galvaspilsētas ēkām, kura saglabājusies Otrā pasaules kara laikā, 1944. gadā nopostītajā pilsētā un kur šobrīd atrodas Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

Ja līdz šim ikviens garāmgājējs vai braucējs netraucēti var aplūkot majestātisko ēku, ar kuras krāšņumu var sacensties vien Bauskas pusē esošā Rundāles vai Pēterburgā uzceltā Ziemas pilis, tad nu virtuālajā vidē parādās ne tās patīkamākās ziņas, ka skatu uz pili aizsegs milzu tirgotava.

Arhitekte Zaiga Gaile norāda, ka Jelgavas pils ir Latvijas lepnums un valsts kultūras mantojums.

Jelgavas domes pārstāve gan stāsta, ka baumas par lielveikala būvniecību esot nepatiesas.

Jelgava nav vienīgā Latvijas pilsēta, kur it kā modernas celtnes bojā arhitektūru. Piemēram, Krasta iela Rīgā, kur lielveikalu ēkas ir kuplā skaitā.

”Tur jau vairs nekas nevar būt sliktāk, un nekas arī labāk nevar būt. Viena kaste vairāk vai mazāk. Protams, ka tā ir Daugavas krasta līnija un tā ir Rīgas panorāma,” stāsta arhitekte.

Vairāk skaties pievienotajā video!

1 komentārs

TOP komentāri

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas