Aizturētos VID darbiniekus vaino kukuļņemšanā un dienesta stāvokļa izmantošanā

1 komentārs

Jauns skandāls Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Aizdomās par kukuļņemšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu aizturēti trīs VID darbinieki. To šodien atklāja VID vadība, atskaitoties, kas paveikts gada pirmajā ceturksnī, tostarp, lai mazinātu korupcijas riskus ieņēmumu dienestā.

Lai gan informācija ir skopa, zināms, ka ieņēmumu dienesta Iekšējās drošības daļa trīs VID darbiniekus aizturēja vakar pēcpusdienā, un tas noticis kādā no Latvijas reģioniem, ne Rīgā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Noziedzīgie nodarījumi ir saistīti ar VID piedziņas darbu. Plašāka informācija par notikušo tiek solīta nākamnedēļ, jo patlaban vēl tiek veiktas neatliekamās izmeklēšanas darbības.

Atbildot uz jautājumu, vai aizturēšana notikusi tieši tagad, lai VID šodien varētu spodrināt savu mundieri, Kaspars Čerņeckis norāda, ka izmeklēšana ilgusi vairākus mēnešus, līdzīgi kā gadījumā ar šomēnes atklātajiem vairāk nekā 60 kilogramiem kokaīna sešu miljonu eiro vērtībā.

Skaidrojot, kā VID tiek mazināti korupcijas riski, iestādes vadība akcentē, ka tā vienmēr bijusi viena no prioritātēm. Cīņa ar negodprātīgiem ieņēmumu dienesta darbiniekiem aizvadītajos gados rezultējusies ar 13 uzsāktām krimināllietām. Bet disciplinārlietas 2014. gadā ierosinātas 66, 25 pērn un 24 šā gada pirmajā ceturksnī.

Nākot atklātībā skandālam, ka vairāki VID darbinieki, iespējams, dzīvo pāri saviem līdzekļiem, kas radīja aizdomas par korupciju, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola bija devusi laiku līdz šīs nedēļas beigām nodrošināt, ka tie VID darbinieki, par kuru godaprātu ir šaubas, vairs nestrādātu ieņēmumu dienestā vai Finanšu ministrijā.

Tika sagatavots tā sauktais “melnais saraksts”, un kā risinājumu, lai no viņiem atbrīvotos, izvēlējās rotāciju. To pamatoja kā efektīvāko veidu, lai cīnītos pret šaubīgiem darbiniekiem, vienlaikus izvairoties no iespējamiem tiesvedības riskiem par nepamatotu atbrīvošanu nepietiekamu pierādījumu dēļ.

Taču negodprātīgu darbinieku rotēšana no vienas valsts iestādes uz citām izpelnījās plašu kritiku.

Un tagad VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone skaidro, ka tas viss bijis viens liels pārpratums.

Sanācis tā, ka tagad Valsts ieņēmumu dienests mēģina no kaut kādiem darbiniekiem tikt vaļā un rotēt uz āru. Nu tas ir pilnīgs absurds. Tāpēc es ļoti vēlētos, lai neturpinātu attīstīt to, kas sākumā kaut kur ir aizgājis, ka tagad tādā ceļā Valsts ieņēmumu dienests grib atbrīvoties no kaut kādiem darbiniekiem. Pasarg’ Dievs!

Ināra Pētersone uzsver, ka pret negodprātīgiem darbiniekiem cīnīsies ar tiesiskām metodēm. Darbu viņi zaudēs, ja aizdomas tiks apstiprinātas ar konkrētiem pierādījumiem. Kamēr tādu nebūs, šaubīgie darbinieki turpinās strādāt VID.

Savukārt rotēti tiks godprātīgi darbinieki, lai savu pozitīvo pieredzi viņi nodotu citām valsts iestādēm. Taču vienlaikus tas tomēr tiek pamatots arī ar korupcijas risku mazināšanu.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • made
    0

    made

    vairs nav ticības nevienai valsts iestādei...un vēl grib lai visi godīgi maksātu nodokļus.

    29.04.2016 15:46

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas