Aiznākamā gada vasarā no Parīzes uz Rīgu varēsim zvanīt par tikpat lētu naudu kā no Bauskas

0 komentāri

Tuvojoties Latvijas prezidentūras beigām Eiropas Padomē, no Gaismas pils pienāca laba ziņa – Eiropas valstis vienojušās, ka jau aiznākamā gada vasarā no Parīzes uz Rīgu varēsim zvanīt par tikpat lētu naudu kā no Bauskas.

Neilgi pirms pagājušajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām deputāti nobalsoja par to, lai visā Eiropā tiktu atcelti paaugstinātie viesabonēšanas tarifi.

No Latvijas ievēlētais deputāts Krišjānis Kariņš gan tagad atzīst – tolaik šī Eiroparlamenta rezolūcija šķitusi visnotaļ populistiska, jo cerības, ka visām Eiropas valstīm ar to dažādajām interesēm izdosies par to vienoties, esot bijušas ārkārtīgi zemas.

Tas, ka vienošanās tomēr panākta, esot tieši Latvijas prezidentūras liels panākums. No nākamā gada 15. aprīļa četrkārši samazināsies viesabonēšanas uzcenojums. Savukārt vēl pēc gada tiks ieviesta sistēma, ka katram telefona lietotājam uz konkrētu laiku, piemēram, 100 minūtēm gadā vai trim dienām mēnesī pienākas viesabonēšana bez jebkāda uzcenojuma.

Visi trīs Latvijā strādājošie mobilo sakaru operatori paredzētajām izmaiņām pagaidām pauž piesardzīgu atbalstu. No vienas puses, klientiem tas būšot izdevīgi, bet no otras puses – attiecīgā regula vēl nav pieņemta un daudzas detaļas – neskaidras.

Neskaidrības esot, piemēram, par to, kā tieši varēs izlīdzināt viesabonēšanas izmaksas dažādo maksāšanas sistēmu dēļ. Latvijā izplatīts ir modelis – maksā konkrētu summu mēnesī un runā cik gribi, savukārt daudzviet citur Eiropā cilvēki joprojām maksā par katru zvanu un norunāto minūti. Operatori arī steidzas atgādināt, ka Latvijā jau tagad mobilie sakari it stipri lētāki par Eiropā noteiktajiem cenu griestiem.

Jāpiebilst, ka Eiropas Padomes vienošanās paredz arī tīkla neitralitātes noteikumu ieviešanu. Tas nozīmē, ka operatoriem būs vienlīdzīgi jāizturas pret interneta lietotājiem no visas Eiropas Savienības, neierobežojot piekļuvi tīmekļa vietnēm, atkarībā no cilvēka atrašanās vietas.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas