Aiznākamā gada vasarā no Parīzes uz Rīgu varēsim zvanīt par tikpat lētu naudu kā no Bauskas

0 komentāri

Tuvojoties Latvijas prezidentūras beigām Eiropas Padomē, no Gaismas pils pienāca laba ziņa – Eiropas valstis vienojušās, ka jau aiznākamā gada vasarā no Parīzes uz Rīgu varēsim zvanīt par tikpat lētu naudu kā no Bauskas.

Neilgi pirms pagājušajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām deputāti nobalsoja par to, lai visā Eiropā tiktu atcelti paaugstinātie viesabonēšanas tarifi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

No Latvijas ievēlētais deputāts Krišjānis Kariņš gan tagad atzīst – tolaik šī Eiroparlamenta rezolūcija šķitusi visnotaļ populistiska, jo cerības, ka visām Eiropas valstīm ar to dažādajām interesēm izdosies par to vienoties, esot bijušas ārkārtīgi zemas.

Tas, ka vienošanās tomēr panākta, esot tieši Latvijas prezidentūras liels panākums. No nākamā gada 15. aprīļa četrkārši samazināsies viesabonēšanas uzcenojums. Savukārt vēl pēc gada tiks ieviesta sistēma, ka katram telefona lietotājam uz konkrētu laiku, piemēram, 100 minūtēm gadā vai trim dienām mēnesī pienākas viesabonēšana bez jebkāda uzcenojuma.

Visi trīs Latvijā strādājošie mobilo sakaru operatori paredzētajām izmaiņām pagaidām pauž piesardzīgu atbalstu. No vienas puses, klientiem tas būšot izdevīgi, bet no otras puses – attiecīgā regula vēl nav pieņemta un daudzas detaļas – neskaidras.

Neskaidrības esot, piemēram, par to, kā tieši varēs izlīdzināt viesabonēšanas izmaksas dažādo maksāšanas sistēmu dēļ. Latvijā izplatīts ir modelis – maksā konkrētu summu mēnesī un runā cik gribi, savukārt daudzviet citur Eiropā cilvēki joprojām maksā par katru zvanu un norunāto minūti. Operatori arī steidzas atgādināt, ka Latvijā jau tagad mobilie sakari it stipri lētāki par Eiropā noteiktajiem cenu griestiem.

Jāpiebilst, ka Eiropas Padomes vienošanās paredz arī tīkla neitralitātes noteikumu ieviešanu. Tas nozīmē, ka operatoriem būs vienlīdzīgi jāizturas pret interneta lietotājiem no visas Eiropas Savienības, neierobežojot piekļuvi tīmekļa vietnēm, atkarībā no cilvēka atrašanās vietas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas