Aizliegs elektronisko cigarešu un uzpildes flakonu reklāmas

1 komentārs

Šodien, 19. aprīlī, Ministru kabineta sēdē tika atbalstīts Veselības ministrijas izstrādātais likumprojekts Grozījumi elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā.

Turpmāk papildus jau spēkā esošajam aizliegumam audio un audiovizuālos komerciālos paziņojumos reklamēt tabaku, tabakas izstrādājumus un smēķēšanu būs aizliegts reklamēt arī elektroniskās cigaretes un uzpildes flakonus.

Līdz ar šo aizliegumu privātpersonas, kuru pamatnodarbošanās ir saistīta ar minēto preču ražošanu vai pakalpojumu sniegšanu, nedrīkstēs būt arī raidījumu sponsori. Elektroniskās cigaretes un uzpildes flakonus būs aizliegts izvietot arī audiovizuālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu raidījumos.

Izmaiņas likumā tiek veiktas, pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu 2014/40/ES par dalībvalstu normatīvo un administratīvo aktu tuvināšanu attiecībā uz tabakas un saistīto izstrādājumu ražošanu, noformēšanu un pārdošanu.

Paredzēts, ka izmaiņas likumā stāsies spēkā 2016. gada 20. maijā.

1 komentārs

TOP komentāri

 • Edgars Čaplinskis
  0

  Edgars Čaplinskis

  es vispār nēsmu redzējis ne vienu reklāmu par elektroniskajām cigaretēm
  un es nevis reklāmas aizliegtu bet gan vismaz līdz 18 gadu vecuma pārdot un pirkt elektroniskās cigaretes
  es nezinu kaitīgāk vai nekaitīgāk tas ir ne kā parastās tabakas cigaretes bet es neatbalstu ne kādu smēkēšanas veidu un pats nekad nēsmu smēķējis

  19.04.2016 13:23

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas